Trwa ładowanie...
policjant

Brodnica: były policjant oskarżony o gwałt na komisariacie

Jest akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. Według prokuratury 39-latek zgwałcił na komisariacie kobietę. Mężczyzna był wówczas policjantem.

Share
Brodnica: były policjant oskarżony o gwałt na komisariacie
Źródło: PAP/APA, Fot: BARBARA GINDL
dy509l6

25-letnia kobieta została zatrzymana przez policję, bo nie stawiała się w sądzie jako świadek. 18 listopada przywieziono ją na komisariat w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim. 39-letni policjant miał ją zgwałcić w toalecie, gdzie nie ma monitoringu.

Następnego dnia 25-latka złożyła zawiadomienie o gwałcie. Wezwano specjalistów z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych. Krzysztof G. w związku ze wszczętym postępowaniem dyscyplinarnym jeszcze tego samego dnia został zawieszony w czynnościach . Kilka dni później został wydalony z policji "ze względu na interes służby".

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

- 39-letni mężczyzna nie przyznał się do winy, ale potwierdził, że miał fizyczny kontakt z poszkodowaną - powiedziała radiu PiK Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę nie tylko o gwałt, ale także o przekroczenie uprawnień. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Źródło: radiopik.pl

dy509l6

Podziel się opinią

Share
dy509l6
dy509l6
Więcej tematów