Trwa ładowanie...

Brexit: Theresa May przełoży głosowanie ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE?

W poniedziałek brytyjskie media nieoficjalnie poinformowały, że premier Theresa May zdecydowała się na przełożenie zaplanowanego na wtorek głosowania w sprawie przyjęcia przez Izbę Gmin projektu ws. Brexitu – podaje PAP.

Share
Brexit: Theresa May przełoży głosowanie ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE?
Źródło: East News
d99uu22

Theresa May przełoży głosowanie ws. Brexitu?

Jako pierwsza tę informację podała agencja Bloomberga, a następnie, powołując się na źródła wśród ministrów rządu May, przekazali ją także nieoficjalnie dziennikarze telewizji publicznej BBC i dziennika "The Telegraph". Kancelaria premier Theresy May jak dotąd nie skomentowała tych doniesień.

W trakcie niedzielnego regularnego briefingu prasowego rzecznik szefowej rządu zapewniał, że do głosowania ws. projektu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (tzw. Brexitu) zgodnie z planem dojdzie we wtorek.

d99uu22

Wyjścei Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ralne?

Parlamentarna arytmetyka sugeruje, że szefowa mniejszościowego rządu miałaby minimalne szanse na zwycięstwo - swój sprzeciw zapowiedziały nie tylko wszystkie opozycyjne partie, ale także ponad 100 deputowanych rządzącej Partii Konserwatywnej oraz dziesięciu posłów zasiadających w ławach wspierającej rząd północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów – informuje PAP.

Przeciwnicy obecnego projektu umowy ws. Brexitu postulują m.in. o usunięcia tzw. mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej. W razie braku wynegocjowania innego rozwiązania zmusiłby on Wielką Brytanię do pozostania w unii celnej z UE, a także potencjalnie wprowadziłby granice regulacyjne między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

Zaplanowana data Brexitu przypada na 29 marca 2019 roku.

d99uu22

Podziel się opinią

Share
d99uu22
d99uu22
Więcej tematów