Trwa ładowanie...
dfsimjr

Brexit: królowa Elżbieta II ewakuowana z Londynu? Taki jest plan na wypadek zamieszek

Brexit: królowa Elżbieta II ewakuowana z Londynu? Brytyjczycy spodziewają się zamieszek po wyjściu z Unii Europejskiej. Jest plan ewakuacji monarchini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brexit: królowa Elżbieta II ewakuowana z Londynu? Taki jest plan na wypadek zamieszek
Brexit: królowa Elżbieta II ewakuowana z Londynu? Taki jest plan na wypadek zamieszek (East News, Fot: AP/FOTOLINK)
dfsimjr

Brexit - królowa Elżbieta II ewakuowana z Londynu?

Według informacji podanych przez Sunday Times, w razie braku porozumienia między Wielką Brytanią a Unia Europejską, w kraju może dojść do poważnych rozruchów. Jeżeli na Wyspach wybuchną zamieszki, 92-letnia królowa, Elżbieta II, ma zostać ewakuowana z Londynu. Wraz z monarchinią w bezpieczne miejsce ma udać się cała rodzina królewska. Taki plan działania został opracowany na wyjątkowe sytuacje od czasów zimnej wojny. Obecnie dopasowano go jednak do przypadków cywilnych rozruchów, które mogą nastąpić po wyjściu z UE bez porozumienia. Wiadomo, że to rozwiązanie będzie brane pod uwagę w obliczu rosnącego prawdopodobieństwa fiaska informacji. Na zawarcie porozumienia Wielka Brytania ma czas do 29 marca 2019 roku. Zdaniem ekspertów grup biznesu i polityków, po tym dniu w kraju mogą rozpocząć się zamieszki wywołane brakiem leków, niedostatkiem żywności oraz ogólnym impasem pomiędzy UE a Wielką Brytanią.

Brexit – Wielka Brytania opuści UE bez umowy?

Sytuacja, w której znalazła się Wielka Brytania nie jest łatwa. Przypominamy, że brytyjski parlament w głosowaniu z 15 stycznia odrzucił propozycję wypracowaną przez rząd Theresy May i przedstawicieli Unii Europejskiej. Premier zapewnia jednak, że jest zdeterminowana, aby doprowadzić sprawę do finału. Izba Gmin 29 stycznia 2018 zgodziła się, żeby May zastąpiła zapisany w umowie brexitowej backstop mianem „alternatywnego rozwiązania”. Zdaniem wicepremiera Irlandii, Simona Coveney’a nie ma wiarygodnych, alternatywnych porozumień dla tego, którego wynegocjowała May w sprawie granicy Irlandii. W swojej wypowiedzi dla Sunday Times Coveney, oznajmił, iż Unia nie będzie renegocjować umowy w sprawie brexitu ani porozumienia dotyczącego backstopu. Dodał także, że backstop jest niezbędny do zapewnienia, iż wielkopiątkowe porozumienie będzie przestrzegane.

dfsimjr

Podziel się opinią

Share
dfsimjr
dfsimjr
Więcej tematów