Trwa ładowanie...
d1lojbf

Brexit. Izba Gmin odrzuciła kolejny projekt umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Theresy May, która obawia się „potencjalnych szkód”

Brexit. Izba Gmin odrzuciła kolejny projekt umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Theresa May obawia się „potencjalnych szkód” dla unii Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Brexit. Izba Gmin odrzuciła kolejny projekt umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Theresy May, która obawia się „potencjalnych szkód”
Brexit. Izba Gmin odrzuciła kolejny projekt umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Theresy May, która obawia się „potencjalnych szkód” (Facebook.com)
d1lojbf

Brexit - wyjście bez umowy coraz bliżej?

Projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej został ponownie odrzucony przez Izbę Gmin. Za umową opowiedziało się 242 posłów, podczas gdy przeciwnych było aż 391. Theresa May otarcie przyznała, że wierzy we wprowadzenie w życie wyniku referendum. Dodała także, iż brexit może przynieść „potencjalne szkody” dla unii Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii. Obecnie parlament oczekuje na dwa głosowania. W środę, 14 marca w sprawie wyjścia z UE umowy, a jeżeli zakończy się porażką, również w czwartek, 15 marca odbędzie się kolejne, w sprawie opóźnienia brexitu.

Brexit - Theresa May boi się "potencjalnych szkód"

Warto zaznaczyć, że tym razem porażka jest jednak niższa, niż w styczniu, kiedy May odnotowała największe niepowodzenie urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentu (202 głosy poparcia przy 432 głosach sprzeciwu). Brytyjska premier mimo wszystko wierzy, że najlepszym wyjściem dla Wielkiej Brytanii jest opuszczenie Unii Europejskiej w uporządkowany sposób i jest przekonana, że większość ludzi w Izbie Gmin podziela jej opinię. Najbardziej obawia się jednak potencjalnych szkód dla relacji Irlandii Północnej i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Jeżeli parlament nie poprze proponowanego rzez nią porozumienia lub opóźnienia brexitu, automatycznie dojdzie do wyjścia bez umowy o północy z 29 na 30 marca 2019.

d1lojbf

Podziel się opinią

Share

d1lojbf

d1lojbf
Więcej tematów