ycipk-1egww6

Brexit: BMW opracowuje plan awaryjny na wypadek twardego brexitu

Brexit: Przedsiębiorcy domagają się ponownego referendum, a BMW już opracowuje plan awaryjny na wypadek twardego brexitu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brexit: BMW opracowuje plan awaryjny na wypadek twardego brexitu
Brexit: BMW opracowuje plan awaryjny na wypadek twardego brexitu (iStock.com)
ycipk-1egww6

Brexit – BMW szykuje się na nową sytuację

Według informacji podanych przez dyrektora generalnego koncernu motoryzacyjnego, Haralda Krugera, BMW wzmacnia logistykę, aby zapewnić sobie opcję transportu powietrznego do Wielkiej Brytanii. To część działań w ramach planu awaryjnego firmy. Ma zabezpieczyć jej funkcjonowanie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W swojej wypowiedzi szef BMW zapewnił, że podjęto już wysiłki w celu zagwarantowania dostaw powietrznych.

Wielka Brytania – koncern BMW

ycipk-1egww6

Wiadomo, że przedstawiciele koncernu BMW liczą na to, że Wielka Brytania nadal pozostanie częścią wspólną rynku UE. Na wypadek twardego brexitu opracowuje jednak odpowiednią strategię. Należy zaznaczyć, iż niemiecki koncern zajmuje się produkcją większości samochodów należącej do niego marki Mini w Oxfordzie w Anglii. Elementy sprowadzana do tej fabryki w większości pochodzą z Niemiec. W roku 2017 powstało tam około 60% z ponad 378 egzemplarzy Mini.

Wielka Brytania – drugie referendum

Liczni przedsiębiorcy domagają się ponownego przeprowadzenia referendum odnośnie wyjścia Wielkiej Brytanii z EU. W „Sunday Times” opublikowano w tej sprawie list podpisany przez 70 liderów biznesu. Swoje podpisy złożyli między innymi: Martha Lane Fox (założycielka lastminute.com), Paul Myners (prezes Marks&Spencer) oraz Richard Reed (współzałożyciel Innocent Drinks). Zdaniem sygnatariuszy potencjalny twardy brexit będzie bardzo szkodliwy dla całej gospodarki.

Przypominamy, że wyjście Wielkiej Brytanii zaplanowane jest na 29 marca 2019.

ycipk-1egww6
Polub WP Wiadomości
ycipk-1egww6
ycipk-1egww6