Trwa ładowanie...
d30tr76
d30tr76
IAR

Brexit a Polska. MSZ wydał komunikat po ogłoszeniu wyników referendum

• Sygnał ostrzegawczy, powinien nas zmobilizować do działania - głosi oświadczenie
• Dodano, że "będą rozmowy ws. Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii"
• Powinniśmy działać, aby nie dopuścić do dalszych podziałów w UE - napisano
• Brexit poparło w referendum 51,9 procent głosujących, a pozostanie w UE 48,1 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30tr76

Polska dyplomacja podkreśla, że wynik brytyjskiego referendum nie powinien być "powodem do krytyki, tylko być sygnałem ostrzegawczym i mobilizować nas do dalszego działania". MSZ wydał oświadczenie po ogłoszeniu wyników plebiscytu, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu ich kraju z Unii Europejskiej. Minister Witold Waszczykowski powiedział na antenie TVP Info, że według niego, brytyjski parlament zaakceptuje wolę Brytyjczyków ws. Brexitu.

- Chcemy zapewnić obywateli Unii Europejskiej, w tym Polaków, pracujących i mieszkających w Wielkiej Brytanii, że w trakcie rozmów z partnerami brytyjskimi dotyczących przyszłego porozumienia z UE - będziemy dążyć do wypracowania rozwiązania, które będzie gwarantować nabyte przez nich prawa - podkreśla w oświadczeniu MSZ.

d30tr76

Polska dyplomacja zaznacza, że "rozczarowanie integracją europejską i spadek zaufania do UE są zjawiskiem widocznym w niektórych Państwach Członkowskich, któremu musimy przeciwdziałać, przybliżając Unię do obywateli". Zaznaczono, że "powinniśmy teraz działać, razem aby nie dopuścić do dalszych podziałów w UE".

Brexit poparło w referendum 51,9 procent głosujących, a pozostanie w Unii- 48,1.

(fot. WP)
d30tr76

Podziel się opinią

Share

d30tr76

d30tr76
Więcej tematów