Trwa ładowanie...
d3myra5
27-01-2005 07:00

Brakuje nam odwagi

Nigdzie w Europie nie jest trudniej o pracę
niż w Polsce, gdzie pracuje tylko połowa dorosłych. Mimo to po
wejściu do Unii nadal wolimy żyć biednie, ale u siebie - pisze
"Rzeczpospolita".

d3myra5
d3myra5

Powyższy wniosek z analizy migracji z nowych krajów członkowskich po 1 maja, którą dwa dni temu opublikowali badacze uniwersytetu w Manchesterze, jest zaskakujący. Analiza powstała na podstawie doświadczeń dziesiątek agencji pośrednictwa pracy, które działają w Polsce, Czechach i Bułgarii - podaje dziennik.

"Potwierdzam. Niewielu Polaków decyduje się opuścić rodzinę, przyjaciół, swoje miasto. Robią to najczęściej młodzi ludzie. Ale i oni szybko wracają" - mówi Gido Vreuls, Holender, który prowadzi oddział agencji rekrutacji Vedior w Opolu.

Dane z ostatnich miesięcy potwierdzają opinię Vreulsa: od rozszerzenia Unii tylko 70 tys. Polaków podjęło legalna pracę w krajach zachodnich, z czego 50 tysięcy w Wielkiej Brytanii. Zdaniem ekspertów zaledwie połowa z nich to Polacy, którzy przyjechali prosto z kraju. Reszta od lat pracowała na Zachodzie, tyle że nielegalnie. Teraz pierwszy raz pojawiła się w statystykach - informuje "Rzeczpospolita".

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj