Trwa ładowanie...

Brak wiary w Tuska? Dosadne słowa Komorowskiego

Bronisław Komorowski zabrał głos w sprawie poparcia dla Platformy Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Słowa byłego prezydenta wielu mogą zadziwić.

Share
Bronisław Komorowski o Donaldzie Tusku: "Nie najlepszy wabik"
Bronisław Komorowski o Donaldzie Tusku: "Nie najlepszy wabik"Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dr4krt8

- Donald Tusk, przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach, nie ma możliwości odebrania wyborców PiS-owi - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski, pytany o lidera PO.

Komorowski o Donaldzie Tusku. "To nie najlepszy wabik"

W opinii Komorowskiego Donald Tusk przez wyborców postrzegany jest jako "czysty liberał". - To nie najlepszy wabik dla sfrustrowanych lub umiarkowanych wyborców PiS. Dla nich trzeba się zdobyć na pokazanie opozycyjnej, umiarkowanie prawicowej, konserwatywnej partii - zaznaczył Bronisław Komorowski w rozmowie z "Super Expressem".

- Mam nadzieję, że ona powstanie gdzieś na skrzyżowaniu partii Szymona Hołowni, Jarosława Gowina, a przede wszystkim Władysława Kosiniaka-Kamysza - dodał polityk.

Skandaliczne słowa Grzegorza Brauna w Sejmie. Polityk PiS mówi wprost

Donald Tusk oczami Bronisława Komorowskiego. Ocena prezydenta

Równocześnie Bronisław Komorowski przyznał, że powrót Donalda Tuska i idący za nim skok w sondażach na ponad 20 proc., to "ogromny sukces".

dr4krt8

- Z punktu widzenia Platformy to jest samo dobro. Problem polega na tym, że niestety te przesunięcia poparcia odbywają się między środowiskami opozycyjnymi - mówił Komorowski. Były prezydent dodał przy tym, że Platforma Obywatelska nie zyskała na powrocie Tuska żadnego poparcia kosztem PiS.

Wszystko jednak może ulec zmianie. Na sobotę 18 września zaplanowana jest Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej, na której głos zabierze m.in. Donald Tusk, a także najważniejsi politycy związani z tym ugrupowaniem.

W swoich wypowiedziach Tusk oraz władze PO mają poruszyć tematy najważniejsze dla kraju, związane z bieżącymi problemami. Jak wynika z doniesień, w czasie Konwencji dokona się także zmiana statutu PO, która ma zapewnić parytety na wszystkich szczeblach władz PO.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dr4krt8

Podziel się opinią

Share
dr4krt8
dr4krt8
Więcej tematów