Trwa ładowanie...
d10lblq

Bp Głódź: radio wiarygodniejsze niż telewizja

Biskup Polowy Wojska Polskiego i przewodniczący Rady Episkopatu Polski do spraw Środków Społecznego Przekazu - Sławoj Leszek Głódż jest zdania, że Polskie Radio przekazuje informacje rzetelniej niż telewizja.

Share
d10lblq

Biskup podkreślił, że radio publiczne obiektywnie relacjonuje przekazywane społeczeństwu wydarzenia. Radio publiczne zasługuje na wielką nagrodę - mówi biskup Głódż dodając, że jego zdaniem wiarygodność Polskiego Radia jest wyższa niż wiarygodność publicznej telewizji. Telewizja - choć nie mam do niej większych zastrzeżeń, ponieważ też jest przekazem ewangelizacyjnym - jest trochę zmienna - mówi hierarcha dodając, że radio publiczne nie ulega presji politycznej i jest bardziej obiektywne.

Wiarygodne i obiektywne informacje podawane w Polskim Radiu są główną przyczyną, dla której radio publiczne utrzymuje się na pierwszym miejscu w badaniach zaufania obywateli do intytucji publicznych. Takie są wyniki sondażu, jaki na zlecenie Polskiego Radia w dziesiątą rocznicę powstania Informacyjnej Agencji Radiowej przeprowadził Instytut Badania Opinii i Rynku PENTOR. (aka)

d10lblq

Podziel się opinią

Share
d10lblq
d10lblq
Więcej tematów