Trwa ładowanie...
Anna Piątkowska-Borek
08-06-2020 15:07

Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądały procesje? Apel ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował w kwestii organizowania procesji na Boże Ciało 2020. Jakie są zalecenia?

Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądały procesje? Apel ministra zdrowiaŹródło: Getty Images
ddi6nek
ddi6nek

Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądać procesje?

Przed nami długi weekend i uroczystość Bożego Ciała, która przypada w czwartek 11 czerwca. Jak będą wyglądać procesje Bożego Ciała? W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki nastąpiło poluzowanie obostrzeń. Decyzje o tym, jak będą wyglądały procesje Bożego Ciała w 2020 roku, podejmą jednak biskupi poszczególnych diecezji. To od nich zależy, czy procesje przejdą ulicami miast i wsi, czy wierni będą uczestniczyć tylko w procesjach wokół kościołów.

Boże Ciało 2020. Apel ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Wirtualnej Polski. W programie WP powiedział o zaleceniach, jakie dotyczą obchodów Bożego Ciała 2020. Minister zaapelował do kościołów, aby robiły częstsze procesje i w mniejszych grupach. Sami wierni, którzy wezmą udział w procesjach, powinni zachować dystans między sobą, natomiast jeśli nie będzie możliwe zachowanie 2-metrowej odległości, muszą mieć założone maseczki zasłaniające usta i nos. "Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Boże Ciało w czwartek 11 czerwca 2020

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (inaczej Boże Ciało) obchodzona jest w Kościele katolickim w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystości odbywają się procesje do 4 ołtarzy, które symbolizują 4 Ewangelie (Łukasza, Marka, Mateusza i Jana).

Zobacz wideo: "Niepojęte". Drwiny PiS ze zdjęcia na profilu Donalda Tuska

ddi6nek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddi6nek
Więcej tematów