Trwa ładowanie...
dfr3ihr

Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądały procesje? Apel ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował w kwestii organizowania procesji na Boże Ciało 2020. Jakie są zalecenia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boże Ciało 2020. Jakie są zalecenia ministra zdrowia?
Boże Ciało 2020. Jakie są zalecenia ministra zdrowia? (Getty Images)
dfr3ihr

Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądać procesje?

Przed nami długi weekend i uroczystość Bożego Ciała, która przypada w czwartek 11 czerwca. Jak będą wyglądać procesje Bożego Ciała? W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki nastąpiło poluzowanie obostrzeń. Decyzje o tym, jak będą wyglądały procesje Bożego Ciała w 2020 roku, podejmą jednak biskupi poszczególnych diecezji. To od nich zależy, czy procesje przejdą ulicami miast i wsi, czy wierni będą uczestniczyć tylko w procesjach wokół kościołów.

Boże Ciało 2020. Apel ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Wirtualnej Polski. W programie WP powiedział o zaleceniach, jakie dotyczą obchodów Bożego Ciała 2020. Minister zaapelował do kościołów, aby robiły częstsze procesje i w mniejszych grupach. Sami wierni, którzy wezmą udział w procesjach, powinni zachować dystans między sobą, natomiast jeśli nie będzie możliwe zachowanie 2-metrowej odległości, muszą mieć założone maseczki zasłaniające usta i nos. "Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

dfr3ihr

Boże Ciało w czwartek 11 czerwca 2020

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (inaczej Boże Ciało) obchodzona jest w Kościele katolickim w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystości odbywają się procesje do 4 ołtarzy, które symbolizują 4 Ewangelie (Łukasza, Marka, Mateusza i Jana).

Zobacz wideo: "Niepojęte". Drwiny PiS ze zdjęcia na profilu Donalda Tuska

dfr3ihr

Podziel się opinią

Share

dfr3ihr

dfr3ihr
Więcej tematów