Trwa ładowanie...
d3moz91

Boso próbował przedostać się do Polski. Poszukiwany Rosjanin zatrzymany

Patrol Straży Granicznej zatrzymał poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Rosjanina. 39-letni mężczyzna "wpadł" na granicy polsko-ukraińskiej, podczas próby przedostania się na terytorium Polski. Boso pokonał zasieki, bramę i zakrzaczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy
Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy (straż graniczna, Fot: Bieszczadzki OSG)
d3moz91

Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem na odcinku granicy podlegającym placówce w Medyce. Służby przy użyciu specjalnego pojazdu, umożliwiającego obserwację w nocy, zauważyły postać zbliżającą się do granicy.

Mężczyzna był cały czas monitorowany przez funkcjonariuszy SG. W międzyczasie strażnicy przygotowali zasadzkę. Rosjanin został zatrzymany w kilka minut po przekroczeniu granicy i był wyraźnie zaskoczony akcją patrolu.

Europejski nakaz aresztowania

Zatrzymany nie miał przy sobie dokumentów, jednak Straż Graniczna szybko zweryfikowała jego tożsamość w oparciu o międzynarodowe bazy policyjne. Okazało się, że próbujący przekroczyć tzw. zieloną granicę mężczyzna, to 39-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej.

d3moz91

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Jak ustaliły służby, niemiecki wymiar sprawidliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Rosjanin podejrzewany jest o groźby morderstwa i rozbój. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Od początku roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Źródło: Straż Graniczna

d3moz91

Podziel się opinią

Share

d3moz91

d3moz91
Więcej tematów