Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Boso próbował przedostać się do Polski. Poszukiwany Rosjanin zatrzymany

Patrol Straży Granicznej zatrzymał poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Rosjanina. 39-letni mężczyzna "wpadł" na granicy polsko-ukraińskiej, podczas próby przedostania się na terytorium Polski. Boso pokonał zasieki, bramę i zakrzaczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy
Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy (straż graniczna, Fot: Bieszczadzki OSG)
ycipk-42ewxx

Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem na odcinku granicy podlegającym placówce w Medyce. Służby przy użyciu specjalnego pojazdu, umożliwiającego obserwację w nocy, zauważyły postać zbliżającą się do granicy.

Mężczyzna był cały czas monitorowany przez funkcjonariuszy SG. W międzyczasie strażnicy przygotowali zasadzkę. Rosjanin został zatrzymany w kilka minut po przekroczeniu granicy i był wyraźnie zaskoczony akcją patrolu.

ycipk-42ewxx

Europejski nakaz aresztowania

Zatrzymany nie miał przy sobie dokumentów, jednak Straż Graniczna szybko zweryfikowała jego tożsamość w oparciu o międzynarodowe bazy policyjne. Okazało się, że próbujący przekroczyć tzw. zieloną granicę mężczyzna, to 39-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

ycipk-42ewxx

Jak ustaliły służby, niemiecki wymiar sprawidliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Rosjanin podejrzewany jest o groźby morderstwa i rozbój. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Od początku roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Źródło: Straż Graniczna

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx