Trwa ładowanie...
d3uwlbn

Bośnia: odkryto kolejne składy amunicji

Żołnierze sił pokojowych w Bośni odkryli w mieście Mostar dwie skrzynie z amunicją, zawierające około 5000 pocisków moździerzowych i materiały wybuchowe. Odkrycia dokonano na terenie dwóch fabryk w Mostarze.

d3uwlbn

Był to już drugi przypadek znalezienia składów amunicji w Mostarze w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 120 milimetrowe pociski znajdowały się w piwnicy fabryki papierosów. W innej fabryce, zlokalizowanej w ramach tego samego kompleksu przemysłowego, żołnierze odkryli materiały wybuchowe, zapalniki, amunicję i granatniki. Znaleziona amunicja i broń zostanie zniszczona.

Niedaleko znajdowały się budynki mieszkalne, więc mieszkańcy Mostaru byli w niebezpieczeństwie - powiedział agencji Reuters rzecznik sił pokojowych w Bośni.

Kompleks przemysłowy znajduje się w części miasta zamieszkanej głównie przez muzułmanów. Przedstawiciele zarządu fabryki i ministerstwa obrony Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej powiedzieli lokalnym mediom, że nic nie wiedzieli o składach amunicji.

Dwa tygodnie temu siły pokojowe odkryły około czterech tysięcy 120 milimetrowych pocisków w piwnicy w opuszczonej fabryce tekstylnej w północnej części Mostaru. Na razie nie wiadomo, do kogo należała ta amunicja. (aka)

d3uwlbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uwlbn
Więcej tematów