Trwa ładowanie...
d4a9q7i

Borusewicz ostrzega PiS. "Za miesiąc kontrdemonstracja będzie dużo większa"

Były marszałek Senatu i działacz opozycji demokratycznej w latach PRL nie kryje oburzenia za to, jak policja potraktowała Władysława Frasyniuka, podczas ostatniej kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu. "Użycie siły wobec Władysława Frasyniuka będzie miało bardzo poważne konsekwencje" - przewiduje Borusewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borusewicz ostrzega PiS. "Za miesiąc kontrdemonstracja będzie dużo większa"
(AFP)
d4a9q7i

Według polityka zachowanie policji sprzed kilku dni przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego. "Straż więzienna tłukła go w więzieniu w Barczewie, a on się nie poddał. Dlatego dziwię się, że postanowiono wobec niego zastosować siłę" - stwierdził Bogdan Borusewicz, który wprost wychwala waleczność Fransyniuka: "Nie złamano go w ciężkim więzieniu. Dlatego radzę z Władkiem nie zadzierać".

Były marszałek Sejmu ostrzega PiS przed postawieniem zarzutów karnych wobec Frasyniuka, ponieważ wtedy mogą znowu rozpocząć się masowe protesty: "Sądzony był w słynnym procesie gdańskim razem z Lisem i Michnikiem. Protestował wtedy cały wolny świat". Ponadto Borusewicz stwierdził, że przewiduje, iż w geście solidarności z Frasyniukiem za miesiąc kontrdemonstracja będzie dużo większa.

d4a9q7i

Podziel się opinią

Share
d4a9q7i
d4a9q7i