Trwa ładowanie...
d1wlajj

Borowski: porozmawiam z Lepperem

Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa, że immunitet poselski nie chroni przed konsekwencjami łamania prawa i zawsze jest miejsce oraz czas na karę za niezgodne z prawem czyny. W niedzielę w Pile Borowski zapowiedział, że porozmawia z wicemarszałkiem Andrzejem Lepperem o jego ostatnich działaniach i zachowaniach.
Share
d1wlajj

Marszałek Sejmu zaznaczył, że chodzi zwłaszcza o incydent we Włocławku, gdy Lepper uniemożliwił komornikowi wykonanie prawomocnej decyzji o eksmisji nielegalnego targowiska miejskiego.

Marszałek Borowski powiedział, że jeśli parlamentarzyści, tak jak Andrzej Lepper, będą naruszali prawo, to nie będą zyskiwać w oczach opinii publicznej.

Marszałek podkreślał, że nie jest zwierzchnikiem Leppera i - jak dodał - może jedynie karcić posłów za działalność w Sejmie.

Borowski powiedział też, że jeśli jakiś poseł poza Sejmem zachowuje się w sposób uwłaczający godności posła albo - jak Lepper naruszając prawo - to marszałek Sejmu może jedynie wyrazić swój negatywny stosunek do takiej sprawy. (jask)

d1wlajj

Podziel się opinią

Share
d1wlajj
d1wlajj
Więcej tematów