Trwa ładowanie...
dontlrl

Bono: Europa nie jest już taka, jaka była jeszcze 7 dni temu

- W minionym tygodniu stało się coś niesłychanego. Europa nie jest już taka, jaka była jeszcze 7 dni temu - tak wydarzenia związane z kryzysem imigracyjnym podsumował wokalista zespołu U2 Bono w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Stampa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bono
Bono (PAP/EPA, Fot: Matteo Bazzi)
dontlrl

Artysta zaangażowany w kampanie humanitarne wyraził opinię, że kanclerz Niemiec Angela Merkel, która otworzyła granice swego kraju dla uchodźców koczujących na dworcu na Węgrzech, stała się "symbolem moralnym dla Europy".

- Kilka tygodni temu mówiło się, że Merkel jest zbyt ostra wobec Grecji, teraz kompletnie zmieniła swój wizerunek - dodał Bono w rozmowie z turyńską gazetą. Mówiąc o postawie Berlina wobec uchodźców ocenił: - Niemcy okazali się znacznie bardziej postępowi i otwarci od innych europejskich obywateli. Podkreślił, że publikowane przez media zdjęcia Niemców, którzy witając syryjskie dzieci dawali im w prezencie zabawki i ubrania, "przejdą do historii Europy".

- To momenty, które nie mogą zostać zapomniane. Być może jesteśmy naprawdę w przełomowym momencie jeśli chodzi o to, jaka chce być Europa w XXI wieku - stwierdził Bono.

dontlrl

Jego zdaniem "Europa jest ideą, która powinna stać się uczuciem". Na razie - zauważył - to jest "zimny koncept, coś, czego uczymy się w szkole, o czym słyszymy w telewizji, ale w środku nie ma serca i krwi". - Mamy szansę pokazać światu i samym sobie to, jaka powinna być Europa - uważa Bono.

Papieża Franciszka nazwał "poetą słów i symboli". Nawiązując do swego udziału w kampanii Watykanu na rzecz świata bez głodu Paul Hewson (jak naprawdę nazywa się Bono) oświadczył, że jest szczęśliwy, iż może wspólnie działać z obecnym papieżem, tak jak przy kampanii na rzecz anulowania długów najbiedniejszych państw za pontyfikatu Jana Pawła II w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

Bono wyraził przekonanie, że rozpoczynający się w grudniu Rok Święty dedykowany miłosierdziu będzie ogólnoświatowym fenomenem. Jego zdaniem "miłosierdzie wyrażone poprzez działania zmieniające ludzi i politykę może przynieść skutek ".

dontlrl

Podziel się opinią

Share
dontlrl
dontlrl
Więcej tematów