Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. Od 1 sierpnia można go aktywować. Jak to zrobić?

W nocy z piątku na sobotę, 1 sierpnia 2020 będzie można aktywować bon turystyczny. Gdzie i jak można to zrobić? Czy bon przepadnie, jeśli od razu go nie aktywujemy?

Bon turystyczny. Aktywacja od 1 sierpniaBon turystyczny. Aktywacja od 1 sierpniaŹródło: Pixabay
dxmltza
dxmltza

Bon turystyczny od 1 sierpnia. Jak aktywować bon?

Aby skorzystać z bonu, wystarczy go aktywować na PUE ZUS.

  • Jeśli nie masz swojego konta na PUE ZUS, musisz go założyć.
  • Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS.
  • Aktywuj bon turystyczny (mogą to zrobić oczywiście tylko osoby, którym bon turystyczny przysługuje).
  • Bon turystyczny dostaniesz mailem. Będzie to kod obsługi płatności, który również będzie dostępny na Twoim profilu na PUE ZUS.

Uwaga! Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego świadczenia w formie bonu, przysługującego na dziecko z niepełnosprawnością, na PUE ZUS muszą złożyć "Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego". Do oświadczenia należy dołączyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności.

Bon turystyczny można aktywować w każdej chwili. Nie trzeba tego robić 1 sierpnia. Aktywacja może nastąpić np. za tydzień, miesiąc, czy w każdym dowolnym terminie - wtedy, gdy bon będzie nam potrzebny. Wystarczy go aktywować np. przed dniem, w którym będziemy dokonywać nim płatności.

dxmltza

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna, "bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez POT.

Gdzie znajduje się aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu? Lista będzie dostępna będzie od 1 sierpnia 2020 roku na stronach: bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Jak płacić bonem turystycznym?

Aby zapłacić za daną usługę bonem turystycznym, należy podać osobie przyjmującej płatność kod obsługi płatności, który jest przypisany do bonu (chodzi o ten, który dostaliśmy mailem). Następnie, w momencie płacenia, dostaniemy SMS z jednorazowym kodem autoryzacyjnym. Ten kod również należy przekazać osobie, która przyjmuje płatność.

"Jeśli usługa, za którą płacisz bonem, przekracza jego wartość, to brakującą część możesz zapłacić w inny sposób (np. gotówką lub przelewem)" - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

dxmltza

Z bonu turystycznego możemy korzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, które się na nim znajdują. Nad wydatkami mamy pełną kontrolę. Kwota, która będzie do wykorzystania, będzie widoczna na profilu na PUE ZUS.

Bon turystyczny można wykorzystać do 31 marca 2022 roku.

Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxmltza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxmltza
Więcej tematów