Trwa ładowanie...
d1gf0vw

Bon turystyczny nie tak szybko. Trzeba przygotować się na opóźnienia

Bon turystyczny 500 zł na dziecko będzie można wydać na kolonie, obozy czy wakacje organizowane wyłącznie w Polsce. Na razie prezydencki projekt jest w senacie. W środę 1 lipca senatorowi zgłosili kolejne poprawki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 500 plus na każde dziecko
Bon turystyczny 500 plus na każde dziecko (Pixabay)
d1gf0vw

Senatorowie chcą, by bonem turystycznym objąć nie tylko dzieci, ale też emerytów i rencistów. Prezydencki projekt ustawy o bonie turystycznym ponownie trafi do komisji senackich. Uchwalenie ustawy odsuwa się więc w czasie.

Bon turystyczny. Najważniejsza zmiana

Początkowo program miał dotyczyć bonu 1000 zł na wakacje dla osób pracujących na etatach, których dochód miesięczny brutto nie przekracza 5200 zł. Ostatecznie jednak bon turystyczny otrzymają rodziny, które mają dzieci. Będzie to 500 zł na każde dziecko (a w przypadku dzieci niepełnosprawnych także dodatkowe 500 zł na opiekuna) z przeznaczeniem na opłacenie kolonii, obozów czy innych sposobów spędzania czasu w wakacje.

d1gf0vw

"Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym" - informuje serwis rządowy.

Bon turystyczny - indywidualny kod

Aby otrzymać bon turystyczny, trzeba będzie najpierw zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Można to zrobić za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub systemu bankowości internetowej. Za pośrednictwem PUE ZUS dostaniemy indywidualny kod, który będzie właśnie bonem turystycznym.

Z bonu turystycznego będzie można korzystać wielokrotnie, aż do momentu wyczerpania środków. Będzie można go wykorzystać do końca marca 2022 roku.

d1gf0vw

Co to jest bon turystyczny? Jaki jest cel bonu?

"Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej" - podaje serwis rządowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gf0vw

Podziel się opinią

Share

d1gf0vw

d1gf0vw
Więcej tematów