Trwa ładowanie...
d12so2l

Bon turystyczny. Na co można wydać bon? Za co płacić bonem turystycznym?

Bon turystyczny to prawdziwy hit ostatnich dni. ZUS udostępnił możliwość aktywacji bonu od 1 sierpnia. W południe 3 sierpnia Polacy aktywowali już ponad 190 tys. bonów i zrealizowali nim płatności na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł. Na co można wydać bon turystyczny? Za co płacić bonem?
Share
Za co można płacić bonem turystycznym?
Za co można płacić bonem turystycznym?Źródło: Pixabay
d12so2l

ZUS poinformował w poniedziałek 3 sierpnia około południa na Twitterze, beneficjenci wykonali już 3,2 tys. płatności przy użyciu bonu turystycznego na łączną kwotę 2,5 mln zł. Aktywowano z kolei aż 190 tys. bonów turystycznych na wartość ponad 160 mln zł. ZUS przekazał również, że na liście podmiotów, które są uprawnione do przyjmowania płatności w formie bonu, jest już 8,5 tys. różnych przedsiębiorstw/instytucji.

Za co można płacić bonem turystycznym?

"Za pomocą bonu możesz zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa turystyczne i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do projektu Polski Bon Turystyczny" – informuje Polska Organizacja Turystyczna.

d12so2l

Lista miejsc, gdzie można płacić bonem, znajdzie się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Wszystkie usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, za które chcemy zapłacić bonem turystycznym, mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

"Usługa hotelarska lub impreza turystyczna są świadczone na rzecz dziecka, gdy z usługi hotelarskiej korzysta lub w imprezie turystycznej uczestniczy dziecko, nawet gdy ze względu na jego wiek z jego udziałem nie wiąże się dodatkowa płatność. Warunkiem skorzystania z bonu jest uczestnictwo dziecka, na które bon przysługiwał" – podaje POT.

Jeśli impreza turystyczna, z którą chcielibyśmy zapłacić bonem, obejmuje również np. częściowo pobyt za granicą (np. wycieczka ze zwiedzaniem Krakowa i Pragi), to niestety nie może być sfinansowana z bonu turystycznego.

d12so2l

"Ustawa wymaga, aby usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne były świadczone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli więc dana impreza zawiera w sobie element zagraniczny, to nie może zostać sfinansowana za pomocą bonu" – informuje POT.

"Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12so2l

Podziel się opinią

Share
d12so2l
d12so2l
Więcej tematów