Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. Miliardy złotych do wykorzystania. ZUZ wysłał 805 tys. bonów

Bon turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia. Jak dotąd Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał 805 tysięcy bonów. Do wykorzystania są miliardy złotych.

Bon turystyczny. Do wykorzystania miliardy złotychBon turystyczny. Do wykorzystania miliardy złotychŹródło: Materiały WP, fot: Klaudia Zawistowska
d2s7m5r
d2s7m5r

Bon turystyczny. Do wykorzystania miliardy złotych

Bon turystyczny ruszył 1 sierpnia. Przysługuje on rodzicom dzieci, którzy pobierają świadczenie 500+. Kwota bonu turystycznego to 500 złotych. Jego wypłacaniem zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bon turystyczny cieszy się dużym zainteresowaniem wśród beneficjentów.

- Czy są kolejki po bon? Do wczoraj wysłaliśmy 805 tys. bonów. Jak na start takiego projektu, to są bardzo dobre rezultaty. Opiekunowie dzieci, którzy pobierają świadczenie wychowawcze, zapłacą jeszcze tymi bonami. Przypomnę, że trzeba je aktywować, gdy jest chęć wyjazdu. Bon jest zakontraktowany na długi okres - do marca 2021 - mówiła w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska

Bon turystyczny. Gdzie można zrealizować bon?

- Przybywa też przedsiębiorców, którzy realizują bon. Jest to przedsięwzięcie skalkulowane nie tylko na te wakacje, ale też na ferie i kolejne wakacje. Nasze doświadczenie wykorzystaliśmy o rozwoju możliwości technologicznych. Nasi pracownicy oddziałów w ogóle nie są zaangażowani w bon, ponieważ zadanie realizowane jest w sposób cyfrowy – dodała Uścińska.

d2s7m5r

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? O liście podmiotów, które realizują bon turystyczny informuje na swojej stronie Polska Organizacja Turystyczna. Na jej stronie internetowej można znaleźć listę podmiotów, u których można zrealizować bon turystyczny. Lista dostępna jest TUTAJ.

Bon turystyczny. Gdzie złożyć wniosek?

Bon turystyczny można aktywować jedynie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) na www.zus.pl. ZUS oraz policja ostrzega, by nie korzystać z innych stron, gdyż można wtedy stać się ofiarą oszustwa i wyłudzenia bonu turystycznego.

Tylko osoby, które złożyły wcześniej wniosek o 500 plus, mogą teraz aktywować bon turystyczny. Jeśli chcemy aktywować bon, nie jest potrzebny żaden wniosek. Bon turystyczny mogą bowiem aktywować w systemie tylko osoby, które mają do tego uprawnienia. Są to rodzice dzieci do 18. roku życia, którzy pobierają również świadczenie 500 plus na dziecko.

Rekonstrukcja rządu. Aleksander Kwaśniewski o biurokracji PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s7m5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s7m5r
Więcej tematów