Trwa ładowanie...
d2o5tvd

Bon turystyczny. Kiedy start programu? 500 plus na wakacje

Bon turystyczny. Prezydent podpisał już ustawę o bonie turystycznym. Kiedy wystartuje program? Kiedy będą wypłacane pieniądze 500 plus na wakacje?
Share
Bon turystyczny. Kiedy start programu?
Bon turystyczny. Kiedy start programu?Źródło: Wikimedia Commons
d2o5tvd

Bon turystyczny. Kiedy start programu?

Program 500 plus na wakacje - bon turystyczny - w ubiegłym tygodni wszedł w życie. Ustawę w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Duda. Każde dziecko, którego rodzice pobierają zasiłek 500 plus otrzyma bon turystyczny o wartości 500 złotych. Bon turystyczny będzie w postaci vouchera.

Bon turystyczny dostępny będzie w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Voucher będzie można wydać na nocleg lub dowolną usługę turystyczną, ale jedynie w miejscu, które będzie widniało na specjalnej liście, która nie została jeszcze opublikowana.

d2o5tvd

Kiedy ruszy bon turystyczny? Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podał, że nastąpi to 31 lipca. - Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie świadczenia - powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Z Polskiego Bonu Turystycznego można skorzystać do 31 marca 2022 roku.

Bon turystyczny. Dla kogo?

Bon turystyczny skierowany jest tylko dla rodziców, pobierających zasiłek 500+. Jego wysokość to 500 złotych, które przeznaczone ma być na wypoczynek dzieci i młodzieży. I zdaniem przedstawicieli branży turystycznej, właśnie to jest największym problemem dla przedsiębiorców.

d2o5tvd

Bon turystyczny ma być wsparciem dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Bon turystyczny. Uwaga na oszustów

Oszustwo "na bon turystyczny" może przybrać różne formy. Przykładowo, oszuści dzwonią i podają się za menadżera hotelu. Informują, że w obiekcie, który reprezentują, można wykorzystać bon, ale warunkiem skorzystania jest natychmiastowe przelanie pewnej części pieniędzy, która uzupełni bon o wartości 500 zł.

Zobacz też: Będzie nowa odsłona programu Mieszkanie+. Jarosław Gowin przybliżył datę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o5tvd

Podziel się opinią

Share
d2o5tvd
d2o5tvd
Więcej tematów