Trwa ładowanie...

Wzmacniają bazę na Krymie. Brytyjczycy publikują dowód

"Rosja podejmuje kroki w celu poprawy infrastruktury w porcie Noworosyjsk, położonym dalej na wschód od Sewastopola" - podaje brytyjskie ministerstwo obrony. To odpowiedź na zagrożenie potencjalnymi atakami ukraińskimi na bazę Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu, która znajduje się na okupowanym Krymie.

Strach przed atakiem. Brytyjski wywiad o ruchach RosjanStrach przed atakiem. Brytyjski wywiad o ruchach RosjanŹródło: East News, MoD UK
dtz08nv
dtz08nv

W ramach aktualizacji wywiadowczej, Ministerstwo Obrony opublikowało zdjęcie satelitarne z 1 kwietnia, na którym widoczne jest umieszczanie systemów rakietowych na fregacie rakietowej typu Admirał Grigorowicz. Okręt ten jest obecnie stacjonowany w bazie Floty Czarnomorskiej w Noworosyjsku.

Przegonili flotę czarnomorską

Jak podano, nowoczesne rosyjskie okręty, takie jak fregaty typu Admirał Grigorowicz, są wyposażone w systemy pionowego wystrzeliwania pocisków manewrujących.

Te pociski są przeznaczone do atakowania celów zarówno na morzu, jak i na lądzie. W przeszłości, takie pociski były ładowane w Sewastopolu na Krymie.

dtz08nv

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wojna w Ukrainie a bezpieczeństwo Polski w Unii. "Trzeba dokonać wyboru"

Rosjanie starają się uniknąć ataków

Dodatkowo, Ministerstwo Obrony zauważyło, że Flota Czarnomorska w dużej mierze przeniosła swoje okręty nawodne i podwodne z Sewastopola do Noworosyjska, który jest położony dalej na wschód. Od momentu odwołania dowódcy Floty Czarnomorskiej w marcu tego roku, aktywność tej floty jest najmniejsza od początku konfliktu.

Zdaniem Brytyjczyków, Flota Czarnomorska prawdopodobnie pozostanie w Noworosyjsku, jako że jest to postrzegane jako najlepszy sposób na uniknięcie ataków ukraińskich z morza, a rozbudowa infrastruktury technicznej i logistycznej ma na celu trwałe zwiększenie możliwości tej bazy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtz08nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dtz08nv
Więcej tematów