Trwa ładowanie...
d4k36bz
TVP

Bohaterska postawa 15-latki. Natalia ze Stadnik biegnie dla chorego Piostrusia

Natalia Leńczowska ze Stadnik koło Dobczyc przebiegła już ponad jedną trzecią trasy z Krakowa do Warszawy. Dzielna 15-latka swoim niezwykłym wyczynem chce wesprzeć 7-letniego Piotrusia z Działdowa, który walczy ze złośliwym guzem mózgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohaterska postawa 15-latki. Natalia ze Stadnik biegnie dla chorego Piostrusia
(www.radiokrakow.pl)
d4k36bz

Cel jest prosty. Natalia odwiedza miejscowości na trasie z Krakowa do Warszawy i prosi o wsparcie fundacji pomagającej Piotrusiowi. Chłopiec przechodzi nowatorską, ale bardzo kosztowną terapię za granicą. Konieczne jest zebranie funduszy.

Natalia odwiedziła już m.in. Pilicę i Secemin. Wszędzie była życzliwie przyjmowana, zarówno przez mieszkańców, jak i samorządowców. Natalia biegnie do stolicy, aby spotkać się z samą prezydentową Anną Komorowską. Chce z nią porozmawiać o ewentualnej pomocy dla Piotrusia.

- Wiem, że pani Anna jest osobą niezwykle ciepłą i życzliwą - mówi biegaczka. - Nawet jeśli nic nie wskóram, to uważam, że warto, bo dzięki temu co robię, wielu ludzi dowie się o Piotrusiu i może zdecyduje się wesprzeć go choćby niewielką kwotą pieniędzy - dodaje.

Spotkanie z Anną Komorowską zaplanowano na 25 lutego. To oznacza, że Natalia musi codziennie pokonać dystans ok. 30 kilometrów.

Młodej biegaczce kibicujemy z całego serca. To niezwykłe poświęcenie i sposób na to, aby skutecznie propagować różnego rodzaju akcje charytatywne.

Codzienne relacje z "Biegu dla życia" można śledzić na specjalnym profilu na facebooku.

d4k36bz

Podziel się opinią

Share
d4k36bz
d4k36bz
Więcej tematów