Trwa ładowanie...
d1q1qmq
d1q1qmq

Bogdan Święczkowski: specjalny zespół prokuratorski zajmujący się śledztwem smoleńskim podejmie działania o charakterze międzynarodowym

• Będą międzynarodowe działania w śledztwie smoleńskim - zapowiedział Święczkowski
• Prokurator krajowy zapowiada także audyt wielu postępowań
• Ma on dotyczyć m.in. sprawy Amber Gold
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1q1qmq

Specjalny prokuratorski zespół zajmujący się śledztwem smoleńskim „w niedługim czasie” podejmie działania także o charakterze międzynarodowym” - zapowiedział w programie "Cztery strony" w TVP Info prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Prokurator zapowiedział także wyjaśnienie przyczyn nieudolnego działania organów ścigania w sprawie Amber Gold i powrót do śledztwa w sprawie prowizji za kontrakty gazowe.

- Prowadzimy audyt postępowań, które toczyły się dotychczas, dotyczących działań prowadzonych przez służby specjalne, prokuratorów, sędziów czy organy skarbowe. Wrócimy do tych postępowań - zapowiedział w TVP Info Bogdan Święczkowski.

d1q1qmq

Pytany o proces z prywatnego aktu oskarżenia w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska, który w czwartek ruszył przed warszawskim sądem okręgowym, Święczkowski stwierdził, że jego zdaniem „prokurator powinien przystąpić do aktu oskarżenia i wspierać oskarżenie”. - Jestem zdziwiony i zdumiony, że prokuratura umorzyła to postępowanie. Tym bardziej, że stwierdziła szereg uchybień. Prokuratorzy są jednak niezależni i samodzielnie podejmują decyzje - zastrzegł.

Szef Prokuratury Krajowej podkreślił, że w procesie Arabskiego, „prokurator będzie stał na straży praworządności i zadba o to, aby winni ewentualnych przestępstw ponieśli zasłużoną karę, a osoby niewinne zostały uniewinnione”. Jak mówił, błędem było umorzenie postępowania i nieskierowanie przez śledczych aktu oskarżenia do sądu, aby to sąd ocenił czy urzędnicy dopuścili się uchybień czy też nie.

d1q1qmq

Podziel się opinią

Share

d1q1qmq

d1q1qmq
Więcej tematów