Trwa ładowanie...
d2v1kvw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bogdan Borusewicz: niech PiS weźmie na siebie pełną odpowiedzialność

To prawdopodobne, że senatorowie odrzucą wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum 25 października wraz z wyborami parlamentarnymi - ocenił marszałek Bogdan Borusewicz w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogdan Borusewicz
Bogdan Borusewicz (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2v1kvw

- Nie rozumiem, czemu prezydent, namówiony przez PiS, przesłał wniosek do tego Senatu. Wybory mamy za dwa miesiące. Jeśli prezydent Duda lub PiS chcą cofnąć reformę emerytalną, to powinni to zrobić po wyborach, w nowym parlamencie, i wziąć pełną odpowiedzialność na siebie - mówi Borusewicz.

Zdaniem marszałka Senatu finansowe konsekwencje referendum z 6 września będą dla państwa minimalne. Natomiast w przypadku referendum proponowanego przez prezydenta Dudę konsekwencje dotyczą tego i następnego pokolenia. - To uderza w finanse państwa - powiedział.

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego oznaczałby, że emerytura mężczyzny byłaby mniejsza o 20 proc., a kobiety o 70 proc. - twierdzi Borusewicz. - Kobieta urodzona w 1974 r. może dziś liczyć na emeryturę 3,5 tys. zł. W przypadku powrotu do poprzedniego wieku - na 1500 zł mniej. Mężczyzna - 600 zł mniej. Do roku 2023 koszt dla finansów publicznych wyniesie 100 mld zł, a do 2060 prawie 1,6 bln zł. Więc można to zrobić, ale niech PiS przejmie odpowiedzialność polityczną za taki ruch i sam powie, jakie będą jego skutki - akcentuje marszałek Senatu.

d2v1kvw

Podziel się opinią

Share

d2v1kvw

d2v1kvw
Więcej tematów