Trwa ładowanie...
djz3rbf

Bochniarz: obecny rząd unika kontaktu z biznesem

Wbrew pozorom polski biznes nie jest pewny
swej przyszłości. Tak złych, jak obecnie, relacji między
administracją a środowiskami gospodarczymi dawno nie było -
powiedziała "Gazecie Prawnej" Henryka Bochniarz, prezydent
Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

djz3rbf
djz3rbf

W wywiadzie udzielonym dziennikowi Bochniarz mówi, że mijający rok mógł być lepszy dla gospodarki, która wprawdzie szybko się rozwija, ale w wyniku decyzji, podjętych kilka lat temu. Przyszłość jest niewiadoma, bo zły jest klimat do dalszego inwestowania. Koszty pracy nie spadają, lecz rosną, a tak złych, jak obecnie, relacji między administracją a środowiskami gospodarczymi dawno nie było.

Bochniarz twierdzi, że wszystkie dotychczasowe rządy lepiej lub gorzej komunikowały się ze środowiskami biznesu. Obecny rząd nas unika. Zamiera nawet dialog w Komisji Trójstronnej, co jest zaprzeczeniem jednej z fundamentalnych zasad relacji społecznych w Unii Europejskiej

Wygląda na to - mówi szefowa Lewiatana - że u nas oficjalna wykładnia jest inna - z biznesem nie wypada się kontaktować. Przykład idzie od góry. Wielu urzędników, którzy to widzą, też boi się kontaktować. Ale to jest chore. My musimy się komunikować, bo skąd urzędnicy mają wiedzieć jakie rozwiązania są dobre dla biznesu.

Na uwagę "Gazety Prawnej", że może rząd widziałby biznes w roli partnerów, gdyby doszło do stworzenia zjednoczonego samorządu gospodarczego, Bochniarz odpowiada, że to bardzo niebezpieczny pomysł i twierdzi, że każda administracja będzie miała tendencję, by sobie taką organizację podporządkować.

djz3rbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djz3rbf
Więcej tematów