Trwa ładowanie...
d316qsw

"Bitwa o wozy". Wiadomo, która gmina otrzyma nagrodę za frekwencję

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował o otrzymaniu od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bitwa o wozy". Wiadomo, która gmina otrzyma nagrodę za frekwencję
"Bitwa o wozy". Wiadomo, która gmina otrzyma nagrodę za frekwencję (PAP)
d316qsw

Szefernaker przekazał ponadto, że w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie tych gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Z listy opublikowanej przez wiceszefa MSWiA na Twitterze wynika, że najwyższą frekwencję bo aż 94,61 proc.odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie).

Na drugim miejscu znalazła się gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie) z frekwencją 89,9 proc. Trzecie miejsce zajęła gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie) z frekwencją 86,86 proc. Z kolei czwarte należy do gminy Bielany (powiat sokołowski, byłe woj. siedleckie). Tam frekwencja wyniosła 83,44 proc.

d316qsw

Zobacz też: Krytyka KPRM w "Wiadomościach" TVP. Dworczyk mówi o nierzetelności w mediach

W pozostałych gminach znajdujących się liście frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

Przypomnijmy, że "Bitwa o wozy" była inicjatywą MSWiA. Gminy do 20 tys. mieszkańców, w których została odnotowana największa frekwencja wyborcza, mogły otrzymać wóz strażacki. Do wygrania było 49 pojazdów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d316qsw

Podziel się opinią

Share

d316qsw

d316qsw
Więcej tematów