Trwa ładowanie...
diwhk7x

Biskup Janiak uważa się za ofiarę nagonki i prosi o modlitwę

Po premierze filmu "Zabawa w chowanego" działalność biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, stała się przedmiotem watykańskiego postępowania wyjaśniającego. Biskup napisał list do wiernych, w którym przedstawia siebie jako ofiarę nagonki medialnej i prosi wiernych o modlitwę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Janiak uważa się za ofiarę nagonki i prosi o modlitwę
Biskup Janiak uważa się za ofiarę nagonki i prosi o modlitwę (PAP)
diwhk7x

Biskup Edward Janiak uważa się za ofiarę

Edward Janiak, biskup diecezji kaliskiej napisał do wiernych list z okazji zbliżającego się święta Trójcy Świętej. Jednak poza tematem tej ważnej dla kościoła katolickiego uroczystości, postanowił odnieść się do oskarżeń o tuszowanie pedofilii w kościele. Zarzuty są wynikiem śledztwa dziennikarskiego braci Sekielskich, którzy jego wyniki zaprezentowali w filmie "Zabawa w chowanego".

W liście duchowny zaznaczył, że stał się ofiarą medialnych doniesień o jego roli w ochronie księży oskarżanych o pedofilię. "Proszę także szczególnie o modlitwę w tym czasie medialnej nagonki na moją osobę, abym uświęcony niewidzialną mocą Ducha Świętego, mógł zawsze służyć Bogu Żywemu przez miłość i służbę ofiarną, której Chrystus jest początkiem, środkiem i dopełnieniem" - napisał Janiak.

diwhk7x

List biskupa ma zostać odczytany w niedzielę we wszystkich parafiach diecezji kaliskiej.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Watykan wszczął postępowanie w sprawie biskupa Edwarda Janiaka

Po tym, jak w filmie "Zabawa w chowanego" ujawniono praktyki tuszowania pedofilii w diecezji kaliskiej, prymas Polski Wojciech Polak poprosił Watykan o wszczęcie postępowania, którego celem będzie wyjaśnienie roli Edwarda Janiaka w tej sprawie.

diwhk7x

Jeśli postępowanie wykaże zaniedbania kaliskiego biskupa i potwierdzi, że dopuścił się zarzucanych mu praktyk, może zostać na niego nałożona kara w postaci usunięcia z urzędu. Wynika to z listu papieża Franciszka do hierarchów kościelnych, w którym nawołuje do pełnej transparentności w sprawie oskarżeń o pedofilię i surowe karanie jej przypadków w kościele.

Żródła: rmf fm, diecezja.kalisz.p

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diwhk7x

Podziel się opinią

Share

diwhk7x

diwhk7x
Więcej tematów