Trwa ładowanie...
d34raro

Bin Laden: arabscy przywódcy spiskują z Zachodem!

Osama bin Laden oskarżył umiarkowanych przywódców arabskich o wspólne z Zachodem spiskowanie przeciwko muzułmanom w wypowiedzi nadanej przez katarską telewizję satelitarną Al-Dżazira. Wezwał również do świętej wojny ze stacjonującymi w Iraku wojskami amerykańskimi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bin Laden: arabscy przywódcy spiskują z Zachodem!
(AFP)
d34raro

- Jasne jest, że niektórzy arabscy przywódcy spiskowali z koalicją syjonistów i krzyżowców przeciwko naszemu muzułmańskiemu narodowi - głosi tekst, odtworzony przez Al- Dżazirę we fragmentach z taśmy magnetofonowej.

Jak zaznacza Reuters, głos na taśmie był podobny do tego, jaki jest znany z wcześniejszych oświadczeń bin Ladena.

- Musimy poważnie pracować i przygotowywać się do dżihadu, by wymusić to co słuszne i znieść to co złe - powiedział przywódca Al-Kaidy, uważany za światowego terrorystę nr 1.

d34raro

- Cenną i rzadką okazją dla tych, którzy naprawdę chcą wyzwolenia Jerozolimy jest wspieranie mudżahedinów w Iraku wszystkim czego potrzebują dla wyzwolenia kraju - zadeklarował bin Laden, dodając, iż następnym wyzwolonym krajem będzie Jordania, co zapewni bojownikom bezpośredni dostęp do okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu Jordanu.

Według niego, "holokaust Gazy po długim oblężeniu jest historycznym wydarzeniem i tragedią, która uwidacznia potrzebę oddzielenia muzułmanów od hipokrytów".

d34raro

Podziel się opinią

Share
d34raro
d34raro
Więcej tematów