Trwa ładowanie...
diaae2g

Biły i znęcały się nad koleżankami. Gimnazjalistki z Gdańska usłyszały wyrok

Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie gimnazjalistek z Gdańska, które znęcały się nad swoimi koleżankami. Biły je i poniżały. Swoje wyczyny nagrywały telefonami komórkowymi.
Share
Biły i znęcały się nad koleżankami. Gimnazjalistki z Gdańska usłyszały wyrok
Źródło: WP.PL, Fot: KK
diaae2g

Jedną z gimnazjalistek sąd skazał na poprawczak, trzy będą odbywały karę w młodzieżowy, ośrodku wychowawczym. Trzy pozostałe nastolatki będą miały nadzór kuratora. Gimnazjalistki mają też nakaz wykonania 30 godzin prac społecznych na rzecz szkoły.

Sprawa dotyczy trzech przypadków pobicia nastolatek w Gdańsku, m.in. incydentu przed gimnazjum na Chełmie, podczas którego skatowana została 14-latka. Napastniczki wyzywały, kopały, biły po głowie i ciągnęły za włosy swoją ofiarę. Wszystko na oczach chłopaka, który nagrywał i pytał, czy "może też jej zaj**ać". W jego przypadku sąd umorzył sprawę.

Ta wstrząsająca historia wyszła na jaw, gdy nagranie z tego incydentu trafiło do sieci. Matka dziewczyny złożyła zawiadomienie na policji. Wkrótce okazało się, że 14-latka nie była jedyną ofiarą gimnazjalistek.

Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie dyrektora i pracowników gimnazjum na Chełmie. Dziewczynę pobito niedaleko szkoły, ale nikt z pedagogów nie zareagował.

Źródło: Radio Gdańsk

diaae2g

Podziel się opinią

Share
diaae2g
diaae2g
Więcej tematów