Trwa ładowanie...
30-12-2015 17:06

Bill Cosby oskarżony o przestępstwo seksualne

• Amerykański komik oskarżony o napaść na tle seksualnym
• Cosby miał się jej dopuścić w 2004 roku w swoim domu
• W sprawie przewija się też wątek [ narkotyków ]( https://portal.abczdrowie.pl/klasyfikacja-narkotykow )

Bill Cosby oskarżony o przestępstwo seksualneŹródło: Forum/REUTERS/Lucas Jackson/Files
d44gdpw
d44gdpw

Amerykański komik Bill Cosby oskarżony o napaść na tle seksualnym. Miał się jej dopuścić w 2004 roku. Ofiarą miała być kobieta, a do zdarzenia miało dojść w jego posiadłości. W sprawie przewija się też wątek narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie ponownie wszczęła prokuratura w Pensylwanii. Powodem były liczne zawiadomienia, które według śledczych rzucają na nią nowe światło.

Cosby zeznawał pod przysięgą, że do stosunku seksualnego doszło za obopólną zgodą. Kobieta twierdzi, że została odurzona narkotykami, a potem wykorzystana.

78-letniego Cosby'ego wielokrotnie oskarżano, jednak nigdy nie stawiano mu kryminalnych zarzutów. Wiele z tych spraw już się przedawniło.

d44gdpw

Rok temu Cosby został pozwany przez Judith Huth o molestowanie seksualne w 1974 r., gdy była 15-latką. W pozwie złożonym przed sądem w Los Angeles napisano, że Huth i jej 16-letnia przyjaciółka zostały najpierw poczęstowane "kilkoma drinkami" w klubie tenisowym Cosby'ego, a następnie zabrane do Playboy Mension, rezydencji założyciela magazynu "Playboy" Hugh Hefnera. To tam, w jednym z pokojów, nastolatka miała być molestowana przez Billa Cosby'ego.

Cosby był już oskarżony o ten czyn w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie dotarła do sądu.

Aktor przez wiele lat był bohaterem bardzo popularnego telewizyjnego serialu komediowego "Bill Cosby Show".

d44gdpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44gdpw
Więcej tematów