Trwa ładowanie...
d33tnmw

"Bild": molestowanie seksualne na niemieckich basenach

• W Duesseldorfie od początku sezonu letniego zanotowano 15 przypadków molestowania
• Doniesienia na ten temat pojawiały się już kilka miesięcy temu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecka policja asystuje grupie imigrantów
Niemiecka policja asystuje grupie imigrantów (AFP, Fot: Bernd Settnik)
d33tnmw

Niemiecka policja ostrzega przed rosnącą liczbą przypadków molestowania seksualnego na basenach i kąpieliskach. Dziennik "Bild" podaje, że sprawcy to często obcokrajowcy.

Gazeta dotarła do wewnętrznej instrukcji przygotowanej przez policję w Duesseldorfie. Dokument precyzuje, jak funkcjonariusze mają reagować na przypadki molestowania seksualnego zgłaszane na basenach czy kąpieliskach.

W instrukcji mowa jest o tym, że incydentów tego typu znacznie przybywa. Sprawcy działają często w większych grupach i - jak czytamy - w większości chodzi o obcokrajowców. W dokumencie nie ma jednak żadnych konkretnych liczb.

d33tnmw

Rzecznik policji w Duesseldorfie dopytywany o tę sprawę przez gazetę "Koelner Stadt Anzeiger" poinformował, że od początku sezonu letniego w mieście zanotowano około 15 przypadków molestowania seksualnego na basenach.

Dostali zakaz wstępu na basen

To nie pierwsze doniesienia na temat molestowania na niemieckich basenach. W styczniu Markus Schnapka z urzędu miejskiego w niemieckim Bornheim informował o "częstych przypadkach molestowania kobiet w basenie". Dotyczyły zarówno klientek, jak i pracownic basenu.

- W położonym w pobliżu Bonn mieście znajdują się trzy schroniska dla azylantów. Mamy dowody, że to młodzi mężczyźni właśnie z tych ośrodków dopuszczali się molestowania - mówił Schnapka. Reakcja władz miasta była szybka - zakaz wstępu dla mężczyzn z pobliskich schronisk azylanckich.

d33tnmw

Podziel się opinią

Share
d33tnmw
d33tnmw
Więcej tematów