Trwa ładowanie...
d53c271

Bilans dnia. Zobacz, co działo się w środę

Debata nad odwołaniem Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej, Kancelaria Sejmu o zarobkach Dominika Tarczyńskiego i protest studentów przeciw reformie Gowina. Sprawdź, co wydarzyło się w środę 6 czerwca 2018.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik Tarczyński wprowadził opinię publiczną w błąd
Dominik Tarczyński wprowadził opinię publiczną w błąd (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d53c271

Wicepremier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska zostają na stanowiskach. Usunięcia z rządu wicepremier i minister rodziny, pracy i polityki społecznej chcieli posłowie PO. Ale nie udało im się skłonić większości posłów do przegłosowania wniosków o wotum nieufności.

Dominik Tarczyński zapewniał, że nie pobiera pensji posła. Kancelaria Sejmu zaprzecza. Jeden z najbardziej medialnych posłów PiS, uczynił oręż z tego, że nie pobiera poselskiego uposażenia i pieniędzy publicznych. Tymczasem - jak poinformowała nas Kancelaria Sejmu - polityk uposażenie pobiera, a ostatnią pensję otrzymał... 23 maja.

Byliśmy na proteście przeciw reformie Jarosława Gowina. Studentów mało, niewiele wiedzą. Nagłaśniany przez media protest na Uniwersytecie Warszawskim okazał się niedużym wydarzeniem. Przeciwko reformie szkolnictwa wyższego przygotowanej przez wicepremiera protestowało... 40 osób.

d53c271

Lekarz AS Monaco wyklucza wyjazd Kamila Glika na mundial. - Nie ma realnych szans, że Kamil Glik pojedzie na mundial - uważa klubowy lekarz reprezentanta polski. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale to raczej tylko formalność.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus w programie "Tłit": biorę ten rachunek na siebie

Prawie 3 tony rtęci przedostało się do powietrza. Elektrownia Bełchatów niechlubnym liderem Europy. Największa na świecie elektrownią węglowa wyemitowała do atmosfery ogromne ilości rtęci. Choć szacowała, że będzie to 160 kg, to po dokładniejszych pomiarach wyszło o 1800% więcej. Prawie trzy tony toksycznej rtęci dostało się do powietrza i truje nie tylko Polskę, ale całą Europę. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d53c271

Podziel się opinią

Share

d53c271

d53c271
Więcej tematów