Trwa ładowanie...
d3o80r1

Biernacki i Rapacki członkami komisji bezpieczeństwa

Poseł PO Marek Biernacki i b. zastępca komendanta głównego policji gen. Adam Rapacki zasiądą w komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego działającej przy stołecznym urzędzie miasta - potwierdził rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk.

Share
d3o80r1

Dodał, że Biernacki i Rapacki będą pracować nieodpłatnie.

Informację tę podał na swoich stronach internetowych tygodnik "Wprost".

Jak powiedziała dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego miasta stołecznego Warszawy Ewa Gawor, komisja liczy ogółem 15 osób: 9 z głosem stanowiącym i 6 z głosem doradczym. W jej skład wejdą ponadto m.in. wiceprezydent Warszawy Jerzy Miller, prokurator Maciej Kujawski oraz zastępca komendanta stołecznego policji Tadeusz Bereda, dodała. Kadencja Komisji trwa 3 lata.

d3o80r1

Na czele komisji, która zajmie się opiniowaniem projektów wpływających na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, stanie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pierwsze posiedzenie komisji planowane jest w połowie listopada.

Gawor powiedziała, że komisja ma analizować zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście, opiniować pracę komendy stołecznej policji, przygotowywać projekt zapobiegania przestępczości w stolicy, a także opiniować projekty aktów prawa miejscowego.

Komisja została powołana w oparciu o przepisy ustawy o samorządzie powiatowym - nakładają one obowiązek powołania komisji i zasady jej funkcjonowania.

d3o80r1

Podziel się opinią

Share
d3o80r1
d3o80r1
Więcej tematów