Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Naruszenia ciszy nocnej. Powodem budowa

Część mieszkańców Bielska-Białej walczy z deweloperem. Powód? Budowa nowego bloku mieszkalnego, a konkretniej nocne prace robotników. - To był straszny hałas - tłumaczy Paweł, który nagranie z placu budowy przesłał do redakcji Dziejesię.

Bielsko-Biała. Naruszenia ciszy nocnej. Powodem budowaŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Paweł
d2ek6tx
d2ek6tx

Budowa przy ulicy Janisława Grondysa w Bielsku-Białej ma trwać już dwa miesiące. - W ciągu tych dwóch miesięcy tylko raz pojawiło się spięcie z pracownikami budowy. Dzisiaj w nocy to już było przegięcie - podkreśla Paweł w rozmowie z redakcją Dziejesię.

Bielsko-Biała. "Straszny hałas"

O co właściwie poszło? Na nagraniu przesłanym do naszej redakcji widzimy, jak robotnicy korzystający z głośnego sprzętu pracują przy fundamentach nowobudowanego bloku. - Film nagrałem tuż przed północą. To było już po interwencji policji - podkreślił Paweł.

To właśnie mężczyzna dwukrotnie zawiadomił policję o łamaniu ciszy nocnej. - To był straszny hałas. Pierwszy raz dzwoniłem około godziny 22.50. Przyjechał radiowóz, ale nikt z niego nie wysiadł. Tylko przejechali koło budowy - tłumaczył.

Zobacz także: Bielsko-Biała. Mieszkańcy walczą z naruszaniem ciszy nocnej

Bielsko-Biała. Interwencja policji

Inaczej sytuacja miała się pół godziny później. - Po drugim telefonie ponownie przyjechał patrol, ale tym razem policjanci rozmawiali z robotnikami. Wtedy mężczyźni na chwilę się uspokoili - kontynuował.

d2ek6tx

O nocną interwencję funkcjonariuszy zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji. - Rzeczywiście takie skargi wczoraj w nocy do nas wpłynęły. Patrol na miejscu sprawdził, czy deweloper ma prawo na budowę. Robotnicy zostali pouczeni aby swoją pracę wykonywali jak najmniej uciążliwie dla osób mieszkających w pobliżu - przekazał asp. szt. Roman Szybiak, p. o. oficera prasowego.

Bielsko-Biała. Ratusz komentuje

Jak dodał Paweł, jego sąsiad też składał skargę na pracę robotników. - Miał usłyszeć na 112, że robotnicy mają prawo do całonocnych działań. Ponoć zgoda wydana została ze strony ratusza - powiedział.

Włodarze jednak stanowczo zaprzeczają. "Uprzejmie informuję, że Urząd Miejski nikomu nie wydawał zgody na prowadzenie prac budowlanych w godzinach nocnych. Nie dotarły do nas także żadne skargi w związku z opisaną sytuacją" - tłumaczy w komunikacie Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

O komentarz zwróciliśmy się także do dewelopera - firmy Dom Bud Invest. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Opublikujemy ją natychmiast po jej otrzymaniu.

Również macie problemy z ciszą nocną? Dajcie nam znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

d2ek6tx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ek6tx
Więcej tematów