Trwa ładowanie...
d3hmtrc

Bielik odnaleziony w lesie. Mieszkaniec Radoszyc znalazł ptaka, który jest objęty ochroną gatunkową w Polsce

Rannego bielika odnalazł w lesie w okolicach Rudy Malenieckiej mieszkaniec Radoszyc. Wycieńczony ptak posiadał "obrączkę" z numerem seryjnym nadanym. Na miejsce szybko przyjechała policja, która zajęła się bielikiem. Trafił do Ośrodka Ptaków Drapieżnych. Niestety, nie udało się go uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielik odnaleziony w lesie
Bielik odnaleziony w lesie (Policja)
d3hmtrc

Mężczyzna jadąc do lasu, tuż przy drodze, zauważył wycieńczonego bielika. Ptak nie miał siły się podnieść, o locie nawet nie było mowy. Dlatego postanowił zaopiekować się nim. Przeniósł bielika w bezpieczne miejsce, a następnie postanowił powiadomić funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Z akcją ratunkową policjanci z komisariatu w Radoszycach.

Bielik miał "obrączkę" z numerem seryjnym nadanym w Gdańsku

Funkcjonariusze potwierdzili, że wycieńczony ptak to bielik. A jak wiadomo, jest to ptak objęty ochroną gatunkową w Polsce. - Wykazał się godną naśladowania obywatelską postawą - powiedzieli policjanci.

 (fot. Policja)
((fot. Policja))

Ptak miał "obrączkę" z numerem seryjnym nadanym w Gdańsku. Mundurowi z Radoszyc skonstatowali się z łowczym z koła łowieckiego działającego w pobliżu miejscowości Ruda Maleniecka, który przez noc zaopiekował się ptakiem.

d3hmtrc

Potem bielik trafił do Ośrodka Ptaków Drapieżnych przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. Został poddany leczeniu. "Niestety, życia ptaka nie udało się uratować" - podała "Gazeta Wyborcza".

Bielik to nie orzeł. "Król ptaków" jest w godle Polski

Bieliki są często mylnie nazywane orłami. To gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych. Łowi głównie ryby - duże leszcze, karpie, ale też szczupaki. Rozpiętość skrzydeł dużych osobników wynosi nawet 2,4 m. Jest w Polsce pod ochroną. Bielik uważany jest w naszym kraju za "króla ptaków". Przyjmuje się, że to ten gatunek jest uwidoczniony w godle Polski[

d3hmtrc

Podziel się opinią

Share
d3hmtrc
d3hmtrc
Więcej tematów