Trwa ładowanie...

Biały Dom zapowiada nowy plan walki z propagandą IS

• Biały Dom przyjął nowy plan walki z propagandą Państwa Islamskiego (IS) • Pod uwagę wzięto także inne ugrupowania terrorystyczne w kraju i za granicą
Share
Bojownicy Państwa Islamskiego
Bojownicy Państwa IslamskiegoŹródło: AFP
d3q91id

Resorty sprawiedliwości i bezpieczeństwa krajowego stworzą nowy zespół, który będzie miał za zadanie "zintegrowanie i zharmonizowanie" działań podejmowanych przez różne amerykańskie agencje federalne, mających zapobiegać działalności ekstremistów w USA - powiedział Price.

Departament Stanu z kolei położy większy nacisk na współpracę z partnerami Stanów Zjednoczonych w walce z propagandą organizacji terrorystycznych - dodał.

W grudniu dyrektor FBI James Comey przyznał, że Państwo Islamskie "zrewolucjonizowało" terroryzm, wykorzystując do szerzenia dżihadystycznej propagandy nowoczesne środki komunikacji, w tym media społecznościowe.

Skala propagandy i rekrutacji prowadzonej przez IS w sieci i mediach społecznościowych oraz związane z nią ryzyko radykalizacji osób mieszkających w USA stały się oczywiste dla amerykańskiej opinii publicznej po grudniowym zamachu w San Bernardino, w którym dwójka muzułmanów zabiła 14 osób. Zamachowcy mieli być inspirowani właśnie przez dżihadystów z IS.

d3q91id

Podziel się opinią

Share
d3q91id
d3q91id
Więcej tematów