Trwa ładowanie...
d4axiw9

Biały Dom: atak Hamasu barbarzyńskim naruszeniem rozejmu

Biały Dom potępił Hamas po informacjach o ataku na izraelskich żołnierzy w strefie Gazy, nazywając go "barbarzyńskim naruszeniem" humanitarnego rozejmu. Wezwano do uwolnienia izraelskiego żołnierza pojmanego na południu Strefy Gazy.
Share
Członkowie Brygady Ezedina al-Kasama, zbrojnego skrzydła Hamasu w Strefie Gazy
Członkowie Brygady Ezedina al-Kasama, zbrojnego skrzydła Hamasu w Strefie GazyŹródło: AFP, Fot: Mahmud Hams
d4axiw9

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział, że sekretarz stanu USA John Kerry rozmawiał już z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu o kolejnych krokach w Strefie Gazy.

Saudyjski król Abd Allah as-Saud oświadczył z kolei, że milczenie świata w sprawie "zbrodni wojennych", popełnianych jego zdaniem przez Izrael w Strefie Gazy jest nie do przyjęcia.

- Obserwujemy przelewanie krwi naszych braci w Palestynie i w zbiorowych masakrach, które nikogo nie oszczędzają, i podczas zbrodni wojennych - mówił król, według którego "milczenie (świata) nie ma usprawiedliwienia".

d4axiw9

Izrael poinformował wcześniej o zakończeniu rozejmu, który zaczął obowiązywać w piątek rano; zawieszenie broni miało trwać przez trzy dni. O naruszenie rozejmu obwiniały się wzajemnie obie strony.

Palestyńskie źródła medyczne podały, że siły izraelskie ostrzelały w piątek południową strefę Gazy, zabijając kilkudziesięciu Palestyńczyków. Izrael twierdził, że palestyńscy bojownicy zaatakowali żołnierzy, uczestniczących na południu Strefy w operacji niszczenia tuneli wykorzystywanych przez Hamas. Podano, że według wstępnych ustaleń doszło do pojmania przez palestyńskich bojowników izraelskiego żołnierza.

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów