Trwa ładowanie...

Biały Dom: Aresztowanie mułły Baradara "poważnym sukcesem"

Aresztowanie mułły Abdula Ghaniego Baradara, jednego z czołowych przywódców afgańskich talibów to zdaniem Białego Domu "poważny sukces" USA i Pakistanu w walce z ekstremistami.

Share
Biały Dom: Aresztowanie mułły Baradara "poważnym sukcesem"
Źródło: AP
do55mlg

"To jest wielki sukces osiągnięty w rezultacie wspólnych wysiłków" - powiedział rzecznik prasowy Białego Domu Robert Gibbs, który jeszcze we wtorek odmawiał potwierdzenia faktu aresztowania człowieka, którego w talibskiej hierarchii wyprzedza jedynie mułła Muhammad Omar, nie podał szczegółów jego aresztowania.

Rzecznik Białego Domu poinformował, że sprawa zatrzymania Baradara była tematem rozmowy prezydenta Baracka Obamy z przedstawicielami amerykańskich resortów bezpieczeństwa i z ambasador USA w Pakistanie Anne Patterson.

Wiadomość o ujęciu Baradara podał we wtorek jako pierwszy na swej stronie internetowej dziennik "New York Times". Wkrótce potem potwierdzili ją zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciele pakistańskich i amerykańskich władz. Według nich, aresztowania dokonano na początku tego miesiąca w największym mieście Pakistanu, Karaczi, w ramach wspólnej akcji CIA i wywiadu pakistańskiego.

do55mlg

Podziel się opinią

Share
do55mlg
do55mlg
Więcej tematów