Trwa ładowanie...
ddf9ash

Białoruś: prezydent jest cały, zdrowy, i w Austrii

Aleksandr Łukaszenka (AFP)
Służby prasowe prezydenta Aleksandra Łukaszenki dopiero po sześciu dniach nieobecności prezydenta w kraju oficjalnie poinformowały, że Łukaszenka przebywa na urlopie w Austrii. Prezydent czuje się świetnie, gra w hokeja i rozmawia o inwestycjach.

Share
ddf9ash

Kiedy na początku tygodnia pojawiły się - wtedy jeszcze plotki - o wyjeździe Łukaszenki na Zachód, twierdzono, że musiał się on udać na leczenie w jednym z austriackich sanatoriów dla VIP-ów. Rzeczniczka prezydenta Natalia Pietkiewicz początkowo dementowała te domysły. Potem sama - wraz z ekipą państwowej telewizji - udała się do Austrii, by towarzyszyć głowie państwa.

Dopiero wtedy można było poznać szczegóły "zniknięcia" prezydenta. Aleksandr Łukaszenka, prawdopodobnie zły na siebie po nieudanym występie sportowym podczas nieformalnego szczytu WNP w Ałma Acie, gdzie umiejętnością jazdy na nartach przewyższał go prezydent Rosji Władimir Putin, postanowił oto podszkolić się narciarsko. Jego instruktorzy twierdzą, że jak na nowicjusza radzi sobie świetnie. (jask)

ddf9ash

Podziel się opinią

Share
ddf9ash
ddf9ash
Więcej tematów