Trwa ładowanie...

Białoruś. MSZ w stałym kontakcie z polskim konsulem w sprawie zatrzymania Zauchy

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w rozmowie z Wirtualną Polską zapewnia, że MSZ na bieżąco obserwuje sytuację na Białorusi. Resort jest w stałym kontakcie z polskim konsulem na Białorusi i zatrzymanym dziennikarzem.

Share
Białoruś. MSZ w stałym kontakcie z polskim konsulem w sprawie zatrzymania Zauchy
Białoruś. MSZ w stałym kontakcie z polskim konsulem w sprawie zatrzymania ZauchyŹródło: GETTY, Natalia Fedosenko/TASS, Fot: Natalia Fedosenko
d2ugku3

- Jesteśmy w kontakcie z dziennikarzem, ale też z innymi osobami, które zostały zatrzymane. Na bieżąco monitorujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z polskim konsulem, który zajmuje się sprawą na miejscu. O wszelkich postępach będziemy informować na bieżąco - powiedział Paweł Jabłoński Wirtualnej Polsce.

Białoruś. Andrzej Zaucha zatrzymany

Dziennikarz "Faktów" TVN został zatrzymany w centrum Mińska wraz z kilkunastoma innymi przedstawicielami mediów. Wszystkim zabrano dokumenty i telefony. Dziennikarze zostali przewiezieni na komisariat policji w celu sprawdzenia, czy posiadają ważną akredytację uprawniającą do pracy jako dziennikarze.

d2ugku3

Jak informuje TVN24, Zaucha w ostatnim czasie przebywał na Białorusi i relacjonował sytuację panującą w tym kraju. Z najnowszych doniesień stacji wynika, że dziennikarz odzyskał telefon. Zaucha czeka na komisariacie. Ma wszystkie konieczne akredytacje.

Andrzej Zaucha odzyskał telefon i w rozmowie z TVN24 przekazał, że po około dwóch i pół godzinie został wypuszczony z komisariatu.

Skargi na banki. RF: poważny problem, banki ignorują dwie kwestie

Białoruś. Putin gotowy do interwencji

Od dwóch tygodni przez Białoruś przetacza się fala protestów wymierzonych w Aleksandra Łukaszenkę. W czwartek swoją gotowość do pomocy białoruskiemu prezydentowi potwierdził Władimir Putin, informując, że stworzył specjalne rezerwy policyjne, które mogą zostać oddelegowane na Białoruś.

d2ugku3

Deklarację tę skomentował Mateusz Morawiecki, wzywając Rosję do poszanowania praw Białorusinów. Jego zdaniem potencjalna interwencja byłaby złamaniem prawa międzynarodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ugku3

Podziel się opinią

Share
d2ugku3
d2ugku3
Więcej tematów