Trwa ładowanie...
dovzxf1

Białoruś. Media: Syn Aleksandra Łukaszenki przenosi się do Moskwy i zmienia nazwisko

Najmłodszy syn prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki Kola przeniósł się do Moskwy i zmienił nazwisko. Będzie studiował na jednej z moskiewskich uczelni. Tak wynika z informacji mediów, jednak placówka zaprzecza doniesieniom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Media: Syn Łukaszenki przenosi się do Moskwy i zmienia nazwisko
Białoruś. Media: Syn Łukaszenki przenosi się do Moskwy i zmienia nazwisko (PAP)
dovzxf1

Mikołaj Łukaszenka miał w tym roku rozpocząć naukę w liceum działającym przy Uniwersytecie Państwowym w Mińsku. W obliczu trwających na Białorusi protestów plany te zostały jednak zmienione. 16-letni Kola przeniesie się za granicę - podała w czwartek gazeta "Komsomolskaja Prawda".

Białoruś. Uczelnia wsparła demonstrantów

Decyzja o przeniesieniu Mikołaja do innej szkoły został podjęta po tym, jak Uniwersytet w Mińsku potępił przemoc służb porządkowych wobec protestujących Białorusinów. Zdecydowały obawy, że zły stosunek nauczycieli do Łukaszenki przejdzie na jego syna. Dlatego Kola zabrał dokumenty i będzie studiował w Moskwie - stwierdził dyrektor mińskiego liceum Aleksander Wojtowicz.

dovzxf1

Z informacji, jakie otrzymał Wojtowicz wynika, że Kola przeniesie się do liceum, które ma go przygotować do podjęcia studiów na Uniwersytecie Państwowym w Moskwie. Syn Aleksandra Łukaszenki miał być potajemnie wywieziony z terenu Białorusi, a w Moskwie ma się uczyć pod zmienionym nazwiskiem.

Gimnazjum przy MGU oświadczyło jednak, że doniesienia o złożeniu tam przez Mikałaja Łukaszenkę dokumentów są nieprawdą.

Mateusz Morawiecki złamał prawo? Beata Szydło jednoznaczne oceniła decyzję premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dovzxf1

Podziel się opinią

Share
dovzxf1
dovzxf1
Więcej tematów