Trwa ładowanie...

Bezrobocie w Strefie Gazy przekracza 45%

Ponad 45% wyniosła w drugiej połowie 2010 roku stopa bezrobocia w Strefie Gazy; to jeden z najwyższych wskaźników na świecie - ostrzegła we wtorek w raporcie Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA).

Share
Bezrobocie w Strefie Gazy przekracza 45%
Źródło: AFP
d4fuygg

Jak napisano w raporcie UNRWA, zarobki spadły o 35% od 2007 roku, a więc od czasu, gdy Izrael nałożył na Strefę blokadę po przejęciu władzy na tym terenie przez radykalny Hamas.

Izrael, USA i Unia Europejska uznają Hamas za organizację terrorystyczną. Hamas nie uznaje Izraela i odmówił wyrzeczenia się przemocy.

d4fuygg

4 maja prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, będący jednocześnie przywódcą Fatahu, i szef Hamasu Chaled Meszal ogłosili w Kairze przełomowy pakt o pojednaniu między Palestyńczykami, kończący czteroletni okres podziałów.

Dzień wcześniej przedstawiciele 13 partii palestyńskich, w tym Fatahu i Hamasu, podpisali porozumienie o utworzeniu tymczasowego rządu jedności narodowej, który powinien sprawować władzę do czasu wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Mają one być przeprowadzone w ciągu roku.

21 czerwca Abbas i Meszal spotkają się w Kairze, aby sfinalizować utworzenie rządu jedności narodowej.

d4fuygg

Podziel się opinią

Share
d4fuygg
d4fuygg
Więcej tematów