Trwa ładowanie...
10-09-2014 12:39

Bezpłatne zwiedzanie nowej siedziby Muzeum Śląskiego już w weekend

Europejskie Dni Dziedzictwa będą obchodzone w Muzeum Śląskim już po raz siódmy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-14 września w nowej siedzibie MŚ. Na zwiedzających będą czekać pokazy, wykład i warsztaty.

Bezpłatne zwiedzanie nowej siedziby Muzeum Śląskiego już w weekendŹródło: edd.nid.pl
dn1pvsj
dn1pvsj

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Jej celem jest promowanie edukacji historycznej i kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego dziedzictwa i wspólnych korzeni europejskiej kultury. W Polsce święto jest obchodzone po raz 22., a Muzeum Śląskie bierze w nim udział po raz 7. W tym roku obchody będą odbywać się pod hasłem "Dziedzictwo - źródło tożsamości".

Całość obchodów rozpocznie się w sobotę, 13 września, o godz. 11:00 w starej siedzibie Muzeum Śląskiego przy alei Korfantego 3. Stamtąd wyruszymy na spacer wzdłuż katowickiej Rawy, podczas którego dr Przemysław Piwowarczyk wygłosi wykład plenerowy pt. "Rawa - rzeka w służbie miasta". Wycieczka zakończy się przy ul. Dobrowolskiego 1, gdzie od godz. 12:00 (kolejna taka możliwość będzie o godz. 14:00 i 16:00) będzie można zwiedzić nową siedzibę MŚ wraz z przewodnikiem.

Dla dzieci MŚ przygotowało na godz. 15:00 spotkanie z bojkami i straszakami ze śląskich baśni, które poprowadzi Grzegorz Chudy oraz pokaz tradycyjnego kowalstwa artystycznego w wykonaniu Leszka Hejny. W trakcie prezentacji najmłodsi dowiedzą się jak tworzyć konkretne i unikalne formy z kawałków metalu.

Dla wszystkich zwiedzających nie lada gratką będzie gra terenowa dla rodzin. Poza tym będzie można podziwiać wystawę "Formy Bohdana Cieślaka" w Centrum Scenografii Polskiej. Odbędzie się także kiermasz wydawnictw.

dn1pvsj

W niedzielę całe rodziny mogą wybrać się w plener na warsztaty "Fotografujemy pod okiem mistrza". Od godz. 11:00 będzie można wejść do nowo wybudowanych budynków MŚ i zrewitalizowanych obiektów zabytkowych na terenie dawnej kopalni "Katowice", aby zrobić oryginalne zdjęcia.

Warsztaty poprowadzi Zbigniew Podsiadło, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W przyszłym roku fotografie te znajdą się na wystawie podsumowującej sześcioletnią budowę nowej siedziby Muzeum.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

dn1pvsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1pvsj
Więcej tematów