Trwa ładowanie...
ycipk-vc48ma

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w Małopolsce

Najmłodsi mieszkańcy Małopolski do 10 grudnia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w akcji jest zameldowanie dziecka na terenie województwa oraz uczęszczanie do żłobka lub klubu dziecięcego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w Małopolsce
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
ycipk-vc48ma

Programem szczepień przeciw pneumokokom zostało objęte całe województwo małopolskie. Wyjątkiem jest Kraków, lecz tutaj działa program miejski. Do 10 grudnia dzieci zameldowane w Małopolsce mogą się bezpłatnie zaszczepić.

Warunkiem wzięcia udziału w programie jest zameldowanie dziecka na terenie województwa małopolskiego (z wyjątkiem Krakowa) oraz uczęszczanie do żłobka lub klubu dziecięcego. Szczepienia wykonuje Szpital Specjalistyczny im. św. Ludwika przy ulicy Strzeleckiej w Krakowie, jednak rodzice wraz z dziećmi wcale nie muszą przyjeżdżać do Krakowa.

- Bezpłatne szczepionki wciąż są dostępne. Rodzice muszą tylko zadzwonić do szpitala i umówić się na konkretny termin. Potem pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. św. Ludwika przyjeżdżają do placówki medycznej w miejscu zamieszkania dzieci i szczepią maluchy – tłumaczy w rozmowie z WP.PL Agnieszka Grybel-Szuber z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

ycipk-vc48ma

Dodatkowych informacji dla rodziców i opiekunów dzieci udziela szpital pod numerem 12 430 34 72, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-vc48ma

ycipk-vc48ma
ycipk-vc48ma
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów