Trwa ładowanie...

Betlejem Poznańskie otwarte - ruszył jarmark świąteczny na Starym Rynku

Tradycyjnie w Mikołajki oficjalnie zaświecono lampki na choince stojącej przed ratuszem na poznańskim Starym Rynku. To znak rozpoczęcia Betlejem Poznańskiego, którego głównym elementem są stoiska, na którym można kupić ozdoby choinkowe i upominki.

Share
Betlejem Poznańskie otwarte - ruszył jarmark świąteczny na Starym RynkuŹródło: Urząd Miasta Poznania
d24m79x

W niedzielę, 6 grudnia na poznańskim Starym Rynku prezydent Poznania pojawił się w towarzystwie Świętego Mikołaja, któremu towarzyszyły elfy i śnieżynki. Kulminacyjnym momentem wieczoru było zapalenie lampek na okazałej choince, która stanęła przed ratuszem.

- Udaje nam się w Poznaniu coraz więcej rzeczy. Ta choinka również. Uważam Betlejem Poznańskie za otwarte! - powiedział Jacek Jaśkowiak, włączając lampki.

Po tych słowach rozbłysły wszystkie światełka na choince, a na głowy poznaniaków spadło kolorowe konfetti. Rozpoczęły się pokazy akrobatyczne przy choince, a najmłodsi poznaniacy mogli sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

d24m79x

Spod ratusza ruszyła też Wielka Zimowa Parada, na której czele maszerowały ziejące ogniem diabły, torujące drogę Królowej Śniegu. W kolorowym, świątecznym korowodzie znalazł się również Święty Mikołaj z reniferami, prezydent Jacek Jaśkowiak, śnieżynki, elfy, bębniarze i postacie na szczudłach.

Betlejem Poznańskie to tradycyjny jarmark świąteczny. Na Starym Rynku można od niedzieli do końca grudnia kupić upominki pod choinkę, ozdoby świąteczne, ale też coś zjeść i napić się grzanego wina.

Jarmarkowi będą towarzyszyć liczne koncerty i warsztaty, ale bez wątpienia najciekawszym wydarzeniem będzie już tradycyjny festiwal rzeźby lodowej, który rozpocznie się 11 grudnia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24m79x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24m79x
d24m79x
Więcej tematów