Trwa ładowanie...

Berlin: napad na konwój w centrum miasta

Kilku zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn napadło w centrum Berlina na furgonetkę przewożącą pieniądze. Napastnicy przeładowali łup do dwóch aut i uciekli. Po drodze ostrzelali policyjny radiowóz, który ruszył za nimi w pościg.

Berlin: napad na konwój w centrum miastaŹródło: PAP, fot: Clemens Bilan
d3q1iry
d3q1iry

Do napadu doszło na Alexanderplatz, podczas porannych godzin szczytu komunikacyjnego. Tuż po godz. 7.30 napastnicy zajechali drogę pojazdowi przewożącemu gotówkę dwoma autami, skierowali broń w kierunku konwojentów i kazali im opuścić furgonetkę.

Napastnicy skradli worki z pieniędzmi i zbiegli.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy dostało sie w ręce rabusiów, ani ilu dokladnie było napastników.

d3q1iry

Bandyci w trakcie ucieczki ostrzelali i uszkodzili policyjny radiowóz, który ruszył za nimi w pościg. Na szczęście, nikt nie został ranny.

- To było jak z filmu Hollywood, dwa czarne samochody uciekały przed policją. Z jednego z nich unosil się dym. Nagle jeden z rabusiów wychylił sie przez okno i strzelił do radiowozu - opowiada świadek tego zdarzenia.

Bandyci, uciekając z centrum miasta w stronę dzielnicy Kreuzberg, spowodowali wypadek. Musieli porzucić jedno z aut - czarnego mercedesa. Prawdopodobnie przesiedli się do do drugiego.

Policyjny pies podjął trop i poprowadził policjantów od uszkodzonego auta w kierunku pobliskiego boiska sportowego. Służby odgrodziły ten teren.

Trwa obława na drugie auto.

Źródło: bild.de

d3q1iry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q1iry
Więcej tematów