Trwa ładowanie...
dr0a7cx

Benedykt XVI ma powody do świętowania

Benedykt XVI zapisał się właśnie w historii jako najstarszy papież. Emerytowana głowa kościoła katolickiego ma w tej chwili 93 lata. Poprzednim rekordzistą był papież Leon XIII, którego pontyfikat zakończył się w roku 1903.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benedykt XVI jest najstarszym papieżem w historii
Benedykt XVI jest najstarszym papieżem w historii (PAP)
dr0a7cx

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku. W 2005 roku objął stery kościoła katolickiego na świecie po śmierci Jana Pawła II, przyjmując imię Benedykt XVI. Zapisał się w historii po tym jak w roku 2013 zrzekł się dalszego pełnienia funkcji biskupa Rzymu i ogłosił swoją abdykację. Był to pierwszy taki przypadek od ponad 700 lat.

Teraz Benedykt XVI dodaje do swojego dorobku kolejne historyczne wydarzenie. 2 września "Papa Emeritus" stał się najstarszym papieżem w historii.

Benedykt XVI - papież senior

W środę 2 września Benedykt XVI skończył 34 tys. 108 dzień życia i tym samym wyprzedził papieża Leona XIII, który piastował swoją funkcję przez 25 lat. Pontyfikat Leona XIII przypadł na przełom wieków trwając od 1878 do 1903 roku.

dr0a7cx

Po abdykacji Benedykta XVI, tron Watykanu objął obecny papież Franciszek. Od tamtej pory papież senior mieszka w byłym klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich.

Wraz z początkiem sierpnia pojawiły się niepokojące informacje na temat pogarszającego się stanu zdrowia Benedykta XVI. Emerytowany papież zachorował, na krótko po spotkaniu ze swoim umierającym bratem Georgiem. Informacje o pogorszeniu się zdrowia byłego biskupa Rzymu przekazał mediom jego biograf Peter Seewald.

Podatek od deszczu. Gróbarczyk: chcemy walczyć z suszą, ale to parlament zdecyduje

Źródło: catholicnewsagency.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr0a7cx

Podziel się opinią

Share
dr0a7cx
dr0a7cx
Więcej tematów