Trwa ładowanie...
d4mp62l

Belka popiera budowę gazociągu omijającego Ukrainę

Rosyjska agencja ITAR-TASS, powołując się na rozmowę z wicepremierem Markiem Belką w czasie jego wizyty w USA, podała we wtorek, że poparł on w imieniu władz polskich budowę gazociągu omijającego Ukrainę.

Share
d4mp62l

Według agencji Belka powiedział, że Warszawa "w pełni popiera" ideę budowy gazociągu, którym transportowany będzie rosyjski gaz przez Polskę do Europy Zachodniej z pominięciem Ukrainy.

Z punktu widzenia Rosji jest to naturalna trasa, a naszym hasłem jest "przyjazny tranzyt" - cytuje wicepremiera rosyjska agencja.

Jak podaje ITAR-TASS, Belka zaprzeczył, jakoby Polska w omawianej kwestii zajmowała podwójną pozycję - opowiadała się nie tylko za budową nowych rurociągów, ale jednocześnie za zachowaniem poprzednich analogicznych systemów, przechodzących przez Ukrainę.

d4mp62l

Belka dodał w przytaczanej wypowiedzi, że kwestie energetyczne będą odgrywały ważną rolę w środę i czwartek w czasie wizyty w Polsce rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Tymczasem rzecznik rządu Michał Tober, odnosząc się do informacji agencji, powiedział we wtorek, że w sprawie gazociągu wciąż trwają rozmowy i że nie można wykluczyć tego właśnie wariantu.

Tober dodał, że na wtorkowym posiedzeniu kwestiami energetycznymi będzie zajmowała się Rada Ministrów. Te sprawy będą też z pewnością jednym z tematów rozmów podczas wizyty prezydenta Putina w Warszawie - podkreślił Tober. (mk)

d4mp62l

Podziel się opinią

Share
d4mp62l
d4mp62l
Więcej tematów