Trwa ładowanie...
d2h2a8m

Belgia: aresztowano polskich szmuglerów narkotyków

W Antwerpii w Belgii aresztowano trzech Polaków, podejrzanych o szmuglowanie ponad miliona tabletek ekstazy o wartości rynkowej prawie 5 mln euro - poinformowała w środę holenderska prokuratura z Den Bosch.

Share
d2h2a8m

Skład tabletek ekstazy znalazła holenderska policja na jachcie zakotwiczonym na południu Holandii, płynącym pod polską flagą na Karaiby. Polacy przebywają w areszcie tymczasowym w Belgii do czasu ich ekstradycji do Holandii.

Holenderska policja odkryła skład tabletek ekstazy jeszcze 19 kwietnia, ale tego dnia nikogo nie aresztowano. Dopiero kilka dni później już w belgijskiej Antwerpii aresztowano trzech Polaków w wieku 29 i 37 lat. Wieku trzeciego aresztowanego Polaka nie ujawniono.

Trzy kolejne osoby aresztowano w Holandii: 45-letniego mężczyznę narodowości turecko-holenderskiej i dwie kobiety - Polkę i Holenderkę - w wieku 49 i 23 lat. Podejrzewa się, że wszyscy są członkami organizacji kryminalnej zajmującej się szmuglowaniem narkotyków.

W przeszukanych mieszkaniach należących do zatrzymanych w Antwerpii i w Spijkenisse w Holandii zarekwirowano dużą liczbę komputerów i telefonów komórkowych. (miz)

d2h2a8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h2a8m
d2h2a8m
Więcej tematów