Trwa ładowanie...
d3qy1z0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+3

Będzie można kupić golfa, którym jeździ papież

• Volkswagen, którym podczas Światowych Dni Młodzieży jeździ po Polsce papież Franciszek zostanie wystawiony w poniedziałek na aukcji
• Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie można kupić golfa, którym jeździ papież
(Pixabay, Fot: giampieropilia)
d3qy1z0

Cztery volkswageny zostały przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeden z nich po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży trafi na aukcję charytatywną. Samochód będzie można kupić już 1 sierpnia.

Podczas wizyty papieskiej w różnych miejscach w Polsce używane są cztery samochody o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4. Przed oddaniem ich do użytku papieżowi, zostały poświęcone przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Papieskie samochody są w wersji nadwoziowej sportsvan – są wyższe i mają w środku nieco więcej miejsca. Charakteryzują się najprostszym wyposażeniem, z dodatków dołożono tylko dywaniki.

d3qy1z0

Na ramkach tablic rejestracyjnych papieskich samochodów znajduje się napis stanowiący wezwanie do udziału w akcji "Misericordes" krakowskiej Caritas: "join misericordes we4charity.com".

Jeden z papieskich golfów wraz z innymi darami trafi po zakończeniu ŚDM na licytację, z której środki zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie. Będzie to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Chcemy jeden z tych samochodów zamienić potem - przez sprzedaż charytatywną - na klinikę mobilną. Czy znajdzie się ktoś taki, taka firma, która dokona takiej wymiany – zobaczymy. Zainteresowanie jest duże- ocenił szef Caritasu ksiądz Bogdan Kordula. Przypomniał, że fiata, którym papież Franciszek podróżował podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych, kupił za sporą sumę na aukcji charytatywnej jeden z dilerów tej marki.

Na cele charytatywne trafią też m.in. haftowana stuła i ręcznie szyte buty, które papież otrzyma na Mszę Posłania, na zakończenie ŚDM, a także biały rower model Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa, czy koszulka Jakuba Błaszczykowskiego - ambasadora ŚDM.

d3qy1z0

To jest wymiar naszego myślenia - żeby ŚDM nie przebiegły nam tylko w swerze uśmiechu, radości, zabawy, ale musimy też pamiętać o ludziach ubogich, o ofiarach wojny i również tych, którzy nie dadzą rady do Europy przybyć, których też nie wszystkich Europa chce przyjąć, którzy nie chcą tutaj przybyć, bo wolą pozostać na miejscu - mówił ks. Kordula.

Zebrane pieniądze trafią na konto zbiórki we4charity.com. Większość pieniędzy zostanie przeznaczonych na zakup kliniki mobilnej – potrzeba na nią 700 tys. zł. Gdybyśmy uzbierali w sumie milion złotych, bylibyśmy bardzo szczęśliwi - zaznaczył ks. Kordula.

Budowana na zamówienie karetka - mobilna klinika składa się z czterech części: kabiny kierowcy, klimatyzowanej poczekalni z ławeczką, gabinetu lekarskiego oraz generatora prądu. W zależności od wyposażenia może być gabinetem zabiegowym, kardiologicznym, okulistycznym, dentystycznym lub ginekologicznym.

Wybudowany na obrzeżach Campus Misericordiae Dom Miłosierdzia, czyli dom środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych, będzie miał podwójny charakter. W części parterowej będzie funkcjonował jako dom dziennego pobytu dla osób starszych, którego najważniejszym celem będzie rehabilitacja społeczna, a także zajęcia usprawniające fizycznie. Na piętrze znajdą się tzw. mieszkania chronione - zamieszkają w nich na stałe osoby będące w trudnej sytuacji życiowej. Jeden z takich apartamentów, tj. pokój z łazienką, przygotowano z myślą o papieżu.

Drugi budynek, "Chleb Miłosierdzia", będzie centrum logistycznym Caritas Archidiecezji Krakowskiej do przechowywania i dystrybucji żywności bezpośrednio do parafii. Na systematyczną pomoc, dostarczaną w pakietach, będzie mogło liczyć ok. 80 tys. mieszkańców.

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów